Poznaliśmy datę tegorocznej edycji Warsaw Chess Festival

Zapraszamy do udziału w Warsaw Chess Festival 2023! To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w dniach 10-19 lipca 2023 roku w hali sportowej przy ulicy Konwiktorskiej 5/7, pod honorowym patronatem Rafała Trzaskowskiego.

W trakcie festiwalu rozegrane zostaną dwa memoriały: III Memoriał Jana Maciei w szachach błyskawicznych oraz XXII Memoriał Mieczysława Najdorfa w szachach klasycznych. Memoriał Jana Maciei rozpocznie się 10 lipca i potrwa jeden dzień, natomiast Memoriał Mieczysława Najdorfa zacznie się dzień później i potrwa do 19 lipca.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego, Polski Związek Szachowy oraz LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa. Imprezę wspiera Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz darczyńcy.

Turniej zgłoszony jest do klasyfikacji rankingowej FIDE. W przypadku Memoriału Jana Maciei wpisowe wynosi 60 złotych, a Mieczysława Najdorfa, w zależności od grupy, od 180 do 240 zł. Z opłaty zwolnieni są arcymistrzowie i arcymistrzynie. Jest o co walczyć, ponieważ łączna suma nagród w obu turniejach wynosi aż 60 tysięcy złotych.

Dyrektorem Festiwalu jest Maria Macieja, a sędziami głównymi są Tomasz Delega (IA) dla Memoriału Jana Maciei i Paweł Suwarski (IA) dla Memoriału Mieczysława Najdorfa.

Jeśli chcesz wziąć udział w jednym z najważniejszych wydarzeń szachowych w Polsce, koniecznie zapisz się na Warsaw Chess Festival 2023! Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej http://www.poloniachess.pl/warsaw_chess_festival/turniej_2023/.

Baner Warsaw Chess Festival

Sprawdź również nasze podsumowanie ubiegłorocznej edycji WCF: Kosma zwycięża w Najdorfie – podsumowanie turnieju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*