Międzynarodowy Turniej Szachowy Online z okazji 35. lecia programu Erasmus+

Z początkiem października wystartowały zapisy do międzynarodowego turnieju szachowego Erasmus+ Chess. Turniej organizowany jest z okazji 35. lecia programu Erasmus+, a wziąć mogą w nim udział nie tylko obecni, ale również byli i przyszli Erasmusowcy oraz wszyscy, którym bliskie są zasady fair play. Turniej szachowy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale także platforma, dzięki której można się dobrze bawić oraz zdobywać wiedzę na temat programu Erasmus+. Transmisjom z rozgrywek towarzyszyć będą prelekcje szachowych specjalistów.

Struktura rozgrywek:

Od 14 do 17 listopada 2022 r. odbędą się cztery tury eliminacji – z każdych z nich do wielkiego finału (18 listopada 2022r.) dostanie się 10 osób. Wszystkie turnieje rozgrywane będą w systemie szwajcarskim na dystansie 13 rund. Tempo gry na zawodnika to 10 minut. W puli nagród znajdują się m.in. akcesoria sportowe oraz hulajnogi elektryczne.

Każdy dzień rozgrywek, łącznie z wielkim finałem będzie transmitowany online, a o profesjonalny komentarz w języku angielskim zadbają Keti Tsatsalashvili oraz Marcin Tazbir. W języku polskim natomiast będziecie mogli obejrzeć komentarz z finałów m.in. na naszym kanale YouTube, gdzie transmisję poprowadzą Antonina Góra oraz Piotr Nguyen.

Jak dołączyć do turnieju?

Udział w turnieju jest bezpłatny, a sama rejestracja prosta i szybka:

  1.  wystarczy założyć konto na stronie chess.com,
  2.  dołączyć do klubu Erasmus+ Chess pod adresem: chess.com/club/erasmus-chess,
  3. na godzinę przed rozpoczęciem kwalifikacji, dołączyć do wydarzenia.

 

Czym jest Program Erasmus+?

Erasmus+ to program Unii Europejskiej wspierający wymianę edukacyjną. W ramach programu możesz uczyć się za granicą, wziąć udział w zagranicznej mobilności zawodowej lub realizować międzynarodowe projekty edukacyjne. Program Erasmus+ to możliwość rozwoju dla wszystkich: w ciągu najbliższych siedmiu lat z jego oferty skorzystają 4 miliony osób oraz 125 tysięcy instytucji w całej Europie. Wnioski w programie mogą składać organizacje, ale uczestnikiem projektów w ramach Erasmusa+ może być każdy!

Organizator turnieju:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności: od 1993 r. zarządzamy europejskimi programami, projektami i inicjatywami w Polsce. Umożliwiamy poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej oraz zdobywanie nowych kompetencji i umiejętności na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się. Pomagamy rozwijać zainteresowania i pasje dzięki działaniom podejmowanym w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*