Spotkajmy się na Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa w Szachach!

Już niedługo rozpocznie się sezon turniejów wakacyjnych, a otworzą go Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Szachach! Turniej będzie miał miejsce w Premier Kraków Hotel w malowniczym mieście królów pomiędzy 25 czerwca a 2 lipca 2022 roku. Z pewnością nie zabraknie mnóstwa szachowych przeżyć, jednakże jeśli ktoś poszukiwałby dodatkowej rozrywki, również się ona dla niego znajdzie.

Grupy turniejowe i nagrody

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w 5 grupach- odpowiednio A, B, C, D, E. Na poniższej grafice możecie znaleźć informacje odnośnie progów rankingowych oraz nagrodach za pierwsze miejsca w określonych grupach.

Dodatkowo w grupach A, B i C przewidziane są nagrody finansowe dla 10 najlepszych szachistów oraz rzeczowe dla pierwszych trzech kobiet. Również nagrodami rzeczowymi zostaną wyróżnieni najlepsi juniorzy do lat 18 oraz 14, a także najwyżej sklasyfikowany senior 60+.
W grupach D i E nagrodzone zostaną pierwsze sześć miejsc, a ponadto wyłonione zostaną 3 najlepsze szachistki z każdej grupy, na które również czekają atrakcyjne nagrody.
Fundusz nagród wynosi aż 30 100 zł!

W grupie A na liście startowej figuruje już 5 arcymistrzów i jedna arcymistrzyni, 6 mistrzów międzynarodowych i 3 mistrzynie międzynarodowe oraz 18 mistrzów FIDE! Ponadto turniej przyciągnął do Polski zawodników z 15 federacji szachowych, co oznacza, że najsilniejsza grupa turniejowa z pewnością jest wspaniałą okazją do walki o najwyższe tytuły szachowe – arcymistrza oraz mistrza międzynarodowego.

Pełna lista startowa na: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5090352585244672/players

Atrakcje dodatkowe dla najmłodszych!

Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa zostały zorganizowane nie tylko dla walczących o najwyższe tytuły szachowe, ale także z myślą o najmłodszych pasjonatach tego sportu. Dla młodych szachistów zostały przygotowane dodatkowe atrakcje, takie jak malowanie twarzy, balony, a także gadżety turniejowe. Ponadto będzie możliwość rozegrania partii na szachownicy ogrodowej oraz wzięcia udziału konkursie, którego zwycięzca otrzyma kubek turnieju.

Zapraszamy więc wszystkich- zarówno zaawansowanych szachistów jak i tych początkujących, chcących rozpocząć sezon turniejów wakacyjnych do pięknego Krakowa!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.chessincracow.com/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*