Zaproszenie na Świętokrzyski Festiwal Szachowy

Festiwal na majówkę

Jeśli szukasz pomysłu na spędzenie majówki, to może zainteresuje Cię Świętokrzyski Festiwal Szachowy. Od 30 kwietnia do 6 maja w Zagnańsku odbędą się dwa turnieje kołowe (arcymistrzowski i na mistrza międzynarodowego) oraz dwa turnieje Open.

W turnieju Open na dystansie 9 rund tempem 90 minut + 30 sekund zawodnicy rozstrzygną między sobą los 12 000 zł, które znalazły się w puli nagród. Sponsorem generalnym Festiwalu jest PZU. W tym momencie lista startowa wygląda następująco:

Pełna lista startowa dostępna tutaj.

Więcej informacji, w tym regulamin turnieju znajdziesz na stronie turnieju na chessmanager (na końcu artykułu) oraz na stronie: szszach.pl/swietokrzyski-festiwal-szachowy-zagnansk-2022/

Lokalizacja

Każdy w Polsce słyszał o dębie „Bartek”, lecz nie każdy wie, gdzie można go znaleźć. Tak, właśnie w malowniczym Zagnańsku koło Kielc. Najłatwiej do Zagnańska można się dostać bezpośrednim pociągiem z Krakowa lub z Warszawy z przesiadką w Kielcach. Salą gry jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji:

Organizacja

Świętokrzyski Festiwal Szachowy organizowany jest przez LKS Skała Tumlin we współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Szachowym. Dyrektorem turniejów kołowych jest (niżej podpisany) Jan Kozak, a dyrektorem Festiwalu Marcin Janik. Sędzią głównym jest FA Aleksander Kędzierski.

Honorowym Patronatem wydarzenie objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – pani Anna Krupka. Sponsorem Generalnym jest PZU i Dobra Drużyna PZU.

Festiwal szachowy – linki

Kołówka GM

Kołówka IM

Open

Turniej dla dzieci i młodzieży

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*