Max Warmerdam mistrzem Holandii!

Warmerdam Ⓒ Harry Gielen

Dziś zakończyły się trwające od 27 listopada mistrzostwa Holandii. Zwycięzcę poznaliśmy już rundę przed końcem –  został nim Max Warmerdam.

Turniej kwalifikacyjny

Żeby zapewnić sobie uczestnictwo w turnieju finałowym, 24 zawodników przystąpiło do turnieju kwalifikacyjnego. W 3-rundowym systemie pucharowym zostało wyłonionych 4 zawodników, którzy miesiąc później zmierzyli się w turnieju o tytuł mistrza Holandii.

Pomimo wygranej w pierwszej partii, Casper Schoppen został pokonany w dogrywce przez Lai Hing Ting Ⓒ Frans Peeters

Turniej finałowy

W turnieju finałowym 4 najlepszych zawodników rozegrało podwójną kołówkę tempem 90 minut na 40 posunięć z dodatkiem 30 minut po wykonaniu 40. posunięcia i 30-sekundowym inkrementem od 1. ruchu.

Faworytem był 21-letni Max Warmerdam, który sprostał oczekiwaniom i zwycięstwo w turnieju zapewnił sobie na rundę przed końcem.

Miejsce Imię i nazwisko Ranking Punkty
1 GM Warmerdam, Max 2608 5.0
2 GM Pruijssers, Roeland 2570 3.0
3  IM Lai, Hing Ting 2450 2.5
4 GM Swinkels, Robin 2523 1.5

Bezpośrednim rywalem w walce o tytuł okazał się IM Lai, którego Max Wermerdam pokonał w 3 rundzie w agresywnym wariancie w partii angielskiej. W drugiej partii tych zawodników padł pokojowy remis, który zapewnił Maxowi tryumf w turnieju.

Max Warmerdam Ⓒ Harry Gielen

W partii z Maxem Wermerdamem walkowera oddał Roeland Pruijssers. Niestety, nie znalazłem nigdzie powodów tej decyzji. Warto jednak wspomnieć, że Pruijssers był obecny na kolejnej partii, w której zwyciężył w pojedynku przeciwko Robinowi Swinkelsowi. W ostatniej rundzie pokonał również Hing Ting Laiego, dzięki czemu skończył turniej na drugiej lokacie.

Link do oficjalnej strony

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*