Szachowe Euro, czyli Formuła 1 dla szachistów – Grand Prix Infoszach Sezon 3

Kiedyś by pograć sobie w szachy trzeba było posiadać szachownicę, do tego komplet figur (najlepiej by żadnej nie brakowało). Do tego jeszcze trzeba było mieć partnera do gry, a idealny to taki który za bardzo nie odbiega od nas poziomem. Teraz jest to możliwe za pomocą dwóch kliknięć. Turniejowa atmosfera, nagrody do wygrania, możliwość zagrania z różnymi zawodnikami, utytułowanymi i tymi których jedynie fascynuje gra królewska. Grand Prix Infoszach Sezon 3 ma to i jeszcze więcej! 

Chciałbym zagrać! Jak, kiedy, gdzie?

26 czerwca, godzina 17:00

📌 Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. 

📌 Gramy tempem 3 minuty + 1 sekunda na posunięcie.

 

Jak zagrać w turnieju?

1⃣Wystarczy posiadać zwykłe konto na stronie chesscom

2⃣ Dołączyć do klubu Infoszach:  bit.ly/KlubInfoszach

3⃣ Najszybciej godzinę przed startem zapisać się na turniej: bit.ly/turniej3

Dlaczego warto zagrać?

Oprócz możliwości skonfrontowania swoich umiejętności z graczami różnego poziomu, zwycięzcy poszczególnych turniejów walczą o awans do Wielkiego Finału, w którym zmierzy się 8 graczy. Zwycięzca każdego turnieju mierzy się na koniec z „bossem”, którym zazwyczaj jest gość specjalny w trakcie transmisji z samego Grand Prix. Zwycięzca oraz boss rozgrywają między sobą 4 partie tempem turniejowym, jeśli wygra zawodnik bezpośrednio awansuje do Finału, jeśli boss awans przechodzi do zawodnika, który na koniec całego Grand Prix zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Na koniec każdej transmisji na widzów czeka losowanie nagrody. W najbliższy weekend (26 czerwca) będziemy rozlosowywać trzy miesięczne subskrybcje do portalu chesscom (złotą, platynową, oraz diamentową).

Jak było ostatnio?

Cały turniej został wygrany przez Janka Klimkowskiego (kilmkoj), który zdominował turniej wygrywając wszystkie 9 partii! Jednak by zagwarantować sobie miejsce w Wielkim Finale, w którym wystąpi 8 najlepszych zawodników, należy pokonać „bossa”, w którego wciela się drugi komentator. W drugim Grand Prix bossem był FM Kacper Polok…, z którym Janek rozprawił się 4-0!

Przy okazji każdego Grand Prix emitujemy skrót z zabawnych i uczących momentów transmisji, zobaczcie jak było tym razem:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*