Podcast (nie tylko) szachowy

Jak wygląda dzień mistrzyni świata w warcabach? Jaką rolę odgrywa psychologia w sporcie? Jak wygląda sprawa legalności pokera? Czy arcymistrz szachowy może mieć problemy z motywacją? Jeśli w Twojej głowie pojawiały się takie pytania, to odpowiedzi znajdziesz właśnie tutaj.

Wywiady z najlepszymi

Jednym z najciekawszych wywiadów z serii „Perez pyta” była rozmowa z arcymistrzem Jackiem Tomczakiem. Członek polskiej kadry narodowej i członek klubu top200 na świecie w luźnej, acz rzeczowej rozmowie opowiedział o swoich największych sukcesach i porażkach. Każdy z nas mierzy się z momentami słabości i braku motywacji, nawet arcymistrzowie. GM Jacek Tomczak poruszył temat własnej motywacji, a także jak do edukacji szachowej powinni podchodzić początkujący szachiści. Jeśli masz w głowie szekspirowskie „e4 albo d4 – oto jest pytanie”, to poznasz tutaj odpowiedź! Wszyscy zainteresowani rywalizacją na krajowym podwórku poznają opinię naszego mistrza na temat nowego formatu Mistrzostw Polski, więc… Zapraszamy do oglądania!

Kolejnym wywiadem był wywiad z dwukrotną Mistrzynią Świata w Warcabach. Natalia Sadowska opowiedziała w nim o swoich największych sukcesach i drodze jaką przeszła do zdobycia tytułu najlepszej warcabistki świata. Wywiad pełen był wartościowych informacji, zawierał na przykład opowieść o różnych rodzajach warcabów, a także rady dla początkujących. W kwietniu Natalia Sadowska zażarcie walczyła w meczu o Mistrzostwo Świata, w którym uległa dopiero po wielu dogrywkach.

Pierwszy szachowy podcast, który został nagrany, był przy udziale m Krzysztofa Budrewicza, czyli popularnego Pana Szachusia. Nikomu nie trzeba przedstawiać tego streamera i trenera szachowego. Jego kanał na YouTube śledzi już ponad 20 tysięcy ludzi, którzy mogli obejrzeć ponad 400 jego filmów i analiz. Z tego wywiadu dowiesz się między innymi ile zarabiają szachiści oraz o początkach przygody Szachusia z YouTubem.

Poza szachami możemy obejrzeć wywiady z inspirującymi osobami ze świata mindgames: pokera, go czy brydża. Wywiady są publikowane średnio co trzy tygodnie i kto wie kogo zobaczymy następnym razem?

Playerly to nie tylko szachowy podcast

Playerly.com jest platformą e-learningową dla sportów umysłowych. Znajdziesz na niej materiały i kursy dla szachistów, warcabistów, pokerzystów, brydżystów, a nawet graczy go. Działa na modelu subskrypcyjnym, to znaczy – płacisz za miesiąc i otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów wszystkich instruktorów. Jeśli chcesz zobaczyć nasze materiały, kliknij TUTAJ.

Wywiady, których mogłeś przed chwilą wysłuchać, były poprowadzone przez Piotra „Pereza” Kaczmarka, jednego z założycieli playerly. W przeszłości „Perez” był trzykrotnym Drużynowym Akademickim Mistrzem Polski w Szachy, teraz skupia się na stworzeniu środowiska dla nauki innych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*