Poczuj się jak w „Gambicie Królowej” | Grand Prix Infoszach Sezon 3 Odcinek 2

Główna bohaterka serialu „Gambit Królowej” dominowała scenę szachową biorąc udział w turniejach pokonując każdego kto zasiadał naprzeciw niej. Udział w turnieju szachowym wiąże się zazwyczaj z planowaniem i inwestycją równą organizacją małych wakacji. Jednak szachom coraz bliżej do rywalizacji esportowej, a ta posiada luksus pozwalający nie ruszać ze swojego ulubionego krzesła by wziąć udział w rozgrywkach. Grand Prix Infoszach – to szachowy turniej online, w który daje Ci możliwość zakosztowania życia turniejowego szachisty nie ruszając się jednocześnie z domu. 

Kiedy zagrać, jak to wygląda, co jest stawką?

Turniej szachowy to nie sprint, to maraton. Cały turniej trwa 9 rund, a w każdej rundzie gramy przeciwko zawodnikowi który dobierany jest nam na podstawie wyniku jaki osiągnęliśmy w poprzedniej partii. W każdej partii na zegarze widnieją 3 minuty na rozegranie partii, jednak za każdy wykonany ruch dodawana jest nam 1 sekunda, dzięki czemu kilka szybkich ruchów pozwala nam odzyskać stracony czas, który poświęciliśmy wcześniej na namysł. A co walczymy? Każdy z uczestników walczy o start w Wielkim Finale Grand Prix Infoszach. By móc wystąpić na Wielkim Finale, trzeba przejść eliminacje który są kolejne edycje Grand Prix. Najbliższy turniej będzie 19 czerwca o godzinie 17:00! Kolejny turniej już 26 czerwca. Po każdym turnieju eliminacyjnym zwycięzca zmierzy się z bossem – pokonanie bossa jest wymagane, by uzyskać awans! Kto wcieli się w bossa?

Pierwszy turniej wygrał IM Viktor Gazik „Funo09” z rekordem 7 zwycięstw i 2 remisów. By potwierdzić swój awans, rozprawił się IM Piotrem Nguyenem i nie brał żadnych jeńców, bowiem czterokrotnie ograł założyciela naszego portalu. Do Viktora w finale dołączy jeszcze 7 zawodników – pięciu, którzy przejdą naszych bossów, oraz dwóch z klasyfikacji ogólnej. Czy wśród nich zobaczymy również Ciebie?

Jeśli ominął Cię ten turniej, to zapraszamy na skrót highlightów z naszej transmisji:

Klasyfikacja: http://bit.ly/klasyfikacja2021. Punkty zbiera pierwszych 30 zawodników na liście, a w kwestii awansu liczyć się będą cztery najlepsze starty!

Jak zagrać w turnieju?

Udział w turniejach jest w pełni bezpłatny. Zarówno utworzenie konta, dołączenie do klubu i zapisanie się na turniej nie zawiera żadnych opłat. Wystarczy tylko:

  1. Posiadać zwykłe konto na stronie chess.com
  2. Dołączyć do naszego klubu http://bit.ly/KlubInfoszach
  3. Turniej znajdziecie na chesscom klikając w „graj”->”szachy live” i zakładka „turnieje”. Zapisy zaczynają się najszybciej godzinę przed startem.

Regulamin:

Dostępny pod linkiem: https://infoszach.pl/Regulamin_GrandPrixInfoszach2021.pdf

Nagrody:

Jeśli chcesz włączyć się do organizacji Grand Prix i zostać sponsorem, to prosimy o kontakt na: infoszach@gmail.com

Patroni i partnerzy:

Patronat medialny nad Grand Prix Infoszach objęły redakcje esportowe ESPORT NOW oraz ESPORTER. Wszystkich fanów szachów i świata wirtualnego zapraszamy do śledzenia ich strony!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*