Nowy klub w Ekstralidze

W Drużynowych Mistrzostwach Polski zagra 10 najlepszych klubów. Zwyczajowo osiem z nich to ubiegłoroczni uczestnicy, zaś dwa kluby to zwycięzcy I Ligi. Jednak UKS Rodło Opole, które wywalczyło sobie w zeszłym roku awans do Ekstraligi, zrezygnowało ze startu.

W wyniku Uchwały z dnia 09.04.2021 nr 51/04/2021 Zarządu PZSzach możliwe jest przeniesienie uprawnień do startu w Ekstralidze na inny klub pod warunkiem uzyskania zgody Zarządu PZSzach. Uchwałę poparło 6 członków Zarządu, jeden głos przeciw, trzy osoby nie głosowały.

Skreślono również trzy punkty Regulaminu 5.10.1, 5.10.2 oraz 5.10.3, które dotyczyły procedury przeniesienia uprawnień:

Poprzedni regulamin DMP znajdziecie pod linkiem: http://pliki.pzszach.pl/docs/regulaminy/regulamin_dmp_ekstraliga.pdf

6 czerwca w Uchwale 64/06/2021 Zarząd PZSzach wyraził zgodę (8 za, 1 przeciw, 1 nie głosował) na przeniesienie prawa do startu z UKS Rodło Opole na KS GWIAZDA Bydgoszcz. KS GWIAZDA Bydgoszcz założony został w połowie maja i, jak na razie, w Centralnym Rejestrze widnieje na jego liście jeden zawodnik.

link do CR: www.cr-pzszach.pl/ew/viewpage.php?page_id=2&zwiazek=&klub_pers_id=1044

UKS Rodło Opole zajęło 2 miejsce (za LKSz GCKiP Czarna) na I Lidze w składzie: FM Filip Cukrowski, FM Kosma Pacan-Milej, FM Łukasz Licznerski, FM Iwo Godzwon, m Paweł Kowalczyk, WCM Martyna Starosta.W Ekstralidze i I Lidze gra toczy się na 6 szachownicach, z czego co najmniej jedna musi być zajęta przez kobietę.

Tegoroczna Ekstraliga planowana jest na 02.10.2021-10.10.2021 w Legnicy.
Tym sposobem w Ekstralidze 2021 ujrzymy takie drużyny: VOTUM SA Polonia Wrocław (aktualny Drużynowy Mistrz Polski), Wasko HETMAN GKS Katowice, KSz Stilon Gorzów, Wieża Pęgów, KSz Miedź Legnica, KSz Silesia Racibórz, KSz Hetman Płock, KSz Dwie Wieże Kraków, LKSz GCKiP Czarna oraz KS GWIAZDA Bydgoszcz.

Na Ekstralidze 2020 miałem przyjemność pisać oficjalną relację z turnieju. Jest ona dostępna pod tym linkiem: https://infoszach.pl/ekstraliga2020/

2 Komentarze

  1. Czy to nie jest jawne obejście przepisów ? Dlaczego nowo powstały klub nie musi przechodzić przez wszystkie szczeble rozgrywkowe ?

    I UWAGA! Przypadkowo z Bydgoszczy!

    • Zmiana regulaminu po zakonczeniu rozgrywek I ligi (czyli ustaleniu kto awansuje do Ekstraligi) wola o pomste do nieba. W ogole prawo do przeniesienia uprawnien do startu w jakiejkolwiek lidze to jawny bezsens i zaproszenie do korupcji (na Polska skale, czy jakies 500PLN max 😉 ). Tak btw, co jest takiego w Bydgoszczy, ze jest to ciekawe? Gdyby klub byl z Warszawy/Plocka no to bym zrozumial (prezes jest z Warszawy/Plocka). Ale Bydgoszcz? To nigdy nie byl mocny region jesli chodzi o dzialaczy (w sensie chodzi o to ze dzialacze z Bydgoszczy nie mieli duzo wladzy, nie ze malo robili).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*