Śliwicka i Gumularz zwyciężają w Akademickich Mistrzostwach Polski!

fot. Michał Walusza

W niedzielę zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego wydarzenia.

Turniej indywidualny kobiet

W turnieju indywidualnym kobiet pewnie zwyciężyła Alicja Śliwicka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) z wynikiem 8,5 pkt. Na kolejnych miejscach podium uplasowały się kolejno: Anna Kubicka (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) zdobywając 7,5 pkt. i Wiktoria Cieślak (Uniwersytet Śląski w Katowicach) z dorobkiem 7 pkt.

fot. Michał Walusza

Turniej indywidualny mężczyzn

Rywalizacja w turnieju panów była wyjątkowo zacięta. Na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Gumularz (Politechnika Krakowska), który zdobył 8 punktów. Kolejne miejsca podium zajęli: Igor Janik (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) oraz Marcin Molenda (Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie). Czwartym miejscem zadowolić się musiał Krzysztof Raczyński (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu). Wszyscy trzej zawodnicy zdobyli 7,5 pkt. i to Buchholz ustalił kolejność miejsc.

fot. Michał Walusza

Turniej drużynowy

W turnieju drużynowym zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która zdobyła 16 punktów meczowych. Był to już ich 3. z rzędu tryumf w tych rozgrywkach! Srebrny medal przypadł reprezentantom Politechniki Wrocławskiej, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Obie drużyny zdobyły 14 punktów meczowych, lecz to wrocławianie zdobyli 3 małe punkty więcej, które zapewniły im srebro.

Zwycięska ekipa Akademii Leona Koźmińskiego. /fot. Michał Walusza

Klasyfikacja generalna

1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
2. Politechnika Wrocławska
3. Uniwersytet Warszawski


Szczegółowe wyniki poszczególnych grup znajdziecie pod tymi linkami:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*