Drugi turniej Grand Prix Kobiet o Puchar firmy PROBIT

Wczoraj (05.02.2021) odbył się drugi z serii turniejów Grand Prix Kobiet o Puchar firmy PROBIT. Od tego turnieju, wraz z Akademią Szachowe Królowe, zostaliśmy Partnerem Grand Prix. Był to jedenastorundowy turniej szwajcarski tempem 3 minuty + 2 sekundy.

W 2. Turnieju wygrała GM Monika Soćko z wynikiem 8,5/11! Drugie miejsce podzieliły 2 zawodniczki: WIM Julia Antolak oraz WGM Irina Bulmaga – miały taką taką samą wartościowość pomocniczą. Co ciekawe miejsca 2-10 były dzielone dużymi punktami, ponieważ wszystkie zawodniczki uzyskały po 7,5 punktu. Od miejsca czwartego: WGM Meri Arabidze, WGM Jolanta Zawadzka, IM Karina Cyfka, WGM Inna Gaponenko, WGM Evgeniya Doluhanova, IM Lilit Mkrtchian i WGM Marsel Efroimski na pozycji dziesiątej.

Duet komentatorów tworzyli WIM Anna Kantane i FM Kosma Pacan-Milej, którym dziękujemy za emocjonującą relację.

W pierwszej edycji Grand Prix wygrała WGM Klaudia Kulon, drugie miejsce zajęła GM Monika Soćko, na najniższym stopniu podium stanęła IM Alina Kaszlinskaja. Kolejne dwie lokaty zajęły IM Meri Arabidze i IM Karina Cyfka.

Wszystkie szachistki chcące zmierzyć się w trzeciej edycji GP zapraszamy już za miesiąc! By zagrać, trzeba zapisać się do klubu Memoriału Radzikowskiej na chess.com: chess.com/club/radzikowska.

Sponsorem nagród finansowych jest firma Probit, dodatkowo walka toczy się o awans do Finału rozgrywanego przy Memoriale Radzikowskiej.