Otwarte Mistrzostwa Warszawy rozstrzygnięte

O te puchary zawodnicy toczyli zacięte boje. /fot. Mazowiecki Związek Szachowy

W dniach 18-22 grudnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy zorganizowane przez Mazowiecki Związek Szachowy. Patronatem honorowym imprezę objął prezes Polskiego Związku Szachowego Radosław Jedynak, natomiast patronat medialny sprawował nasz serwis Infoszach. Zawodnicy brali udział w kilku turniejach. 18 grudnia rozegrano turniej szachów szybkich, a przez następne 4 dni szachiści rywalizowali w dwóch grupach rankingowych w szachach klasycznych, partie rozgrywano tempem 90′ + 30” na ruch. Warszawski Festiwal Szachowy zakończył się turniejem blitza. Wyniki poszczególnych turniejów prezentują się następująco:

Szachy szybkie

Ryszard Eggink /fot. Mazowiecki Związek Szachowy

W szachach szybkich z wynikiem 6/7 zwyciężył m Ryszard Eggink. W całym turnieju nie przegrał żadnej partii, a zremisował jedynie z pozostałymi medalistami – srebrnym medalistą m Rafałem Przedmojskim i brązowym medalistą IM Jonaszem Baumem. Obaj zawodnicy zdobyli 5,5 pkt z 7 partii, a o kolejności na podium zadecydowała punktacja pomocnicza Buchholtz.

Serwis turniejowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3979/

Szachy klasyczne

W szachach klasycznych rywalizowano w dwóch grupach – powyżej i poniżej 1800 Elo, jednak zawodnicy z mniejszym rankingiem mogli zostać dopuszczeni do gry w trudniejszej grupie. Kilku skorzystało z tego przywileju.

Grupa A (ranking FIDE > 1800)

Kacper Jarzębowski /fot. Mazowiecki Związek Szachowy

W tej grupie z wynikiem 5,5 pkt z 7 partii zwyciężył k+ Kacper Jarzębowski, wyprzedzając I++ Jana Malka (5/7) i I Cypriana Mulawę (4,5/7). W tej grupie byliśmy świadkami ciekawej partii z serii Dawid bije Goliata, zobaczcie sami:

Serwis turniejowy: http://chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3969/

Grupa B (ranking FIDE < 1800)

W tej grupie obyło się bez większych niespodzianek, a na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się zawodnicy mający odpowiednio dwa pierwsze numery startowe. Byli to I++ Aleksandra Michalska, która zwyciężyła z wynikiem 6/7 i I Bartosz Leszczyński, który zdobył 5,5 na 7 możliwych punktów. Brązowym medalistą został II+ Krzysztof Wesołek, z wynikiem 5 pkt na 7.

Aleksandra Michalska /fot. Mazowiecki Związek Szachowy

Serwis turniejowy: http://chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3970/

Szachy błyskawiczne

Ostatnim przedświątecznym akordem były szachy błyskawiczne. Najlepszym okazał się m Rafał Przedmojski z wynikiem 8/9, na drugim miejscu uplasował się FM Kosma Pacan-Milej (7,5/9), a na najniższym stopniu podium stanął FM Jakub Fus (7/9).

Od lewej: Robert Krasiewicz (prezes MZSzach), Aleksandra Michalska (najlepsza kobieta), Jakub Fus (III miejsce), Kosma Pacan-Milej (II miejsce), Rafał Przedmojski (I miejsce), FA Ryszard Królikowski.

Serwis turniejowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3971/

Dziękujemy wszystkim organizatorom (Mazowiecki Związek Szachowy przy pomocy Courtyard by Marriot Warsaw Airport i Szkolny Związek Szachowy), sędziom (FA Ryszard Królikowski, sędzia klasy państwowej Aleksander Kędzierski i sędzia II klasy Dawid Krasiewicz) i zawodnikom za liczny udział. Życzymy Wam spokojnych i zdrowych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*