Zakończył się XVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Nagrodzeni w Grupie A

W dniach 28.06-06.07 w Łazach, odbył się XVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku. Rozgrywki toczyły się w czterech grupach: Grupa A (FIDE powyżej 1600), Grupa B (FIDE do 1600), Grupa C (seniorzy 50+) oraz Grupa D (dzieci do lat 10). Pomimo istniejącej epidemii COVID-19, na listach startowych nie brakowało zawodników.

Jak wyglądały restrykcje związane z COVID-19?

Zawodnicy po zajęciu miejsc mogli ściągnąć maseczkę, ale kiedy chcieli odejść od szachownicy, musieli założyć ją z powrotem. Stoły z szachownicami były rozmieszczone w odległości ok. metra od siebie, ponadto przy toaletach znajdowały się płyny do dezynfekcji rąk. Na stołówce podczas nabierania posiłków, też była konieczna maseczka. Z przyczyn wirusa, turniej blitza oraz kloca, zostały odwołane.

Po raz pierwszy w Łazach odbyła się kołówka z normą na IM. Z dorobkiem 7,5 punktu zwyciężył Kamil Plichta, któremu jako jedynemu udało się uzyskać normę na Mistrza Międzynarodowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kamil Plichta /fot. UKS TSz Zieloni Zielonka

Jak poszło naszym infoszachistom?

W Grupie A najlepiej spisali się: Anna Kubicka, Patryk Chylewski i Michalina Rudzińska, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Drugą dziesiątkę zamknęła Emilia Dyląg. W Grupie B na 42 miejscu uplasował się nowy członek Infoszachu – Aleksander Wilk.