Piękno sztuki, sztuka piękna || Wyniki Konkursu Plastycznego „Szachy z komputerem”

Zwycięska praca Sandry Orlik w kategorii jury

Już wiele lat temu jeden z najlepszych szachistów w historii, jedenasty mistrz świata, Anatoly Karpov, powiedział, że

„Szachy są wszystkim: sztuką, nauką i sportem”

O tym jak prawdziwe i wciąż aktualne jest to stwierdzenie mogliśmy przekonać się podczas pierwszego Konkursu Plastycznego organizowanego przez nasz portal. Tematem przewodnim prac były „Szachy z komputerem”. Uczestnicy zaskoczyli nas nie tylko dużym zainteresowaniem wydarzeniem (w sumie udział wzięło blisko 50 osób w wieku od 5 do 23 lat!), ale również niezwykłą kreatywnością, szerokim zrozumieniem głównej tematyki oraz różnorodnością w sposobie wykonania prac! Niestety, w zaciętej walce nie każdy może wygrać i po zaciekłej dyskusji jury oraz głosowaniu publiczności na Facebooku, wyłoniliśmy zwycięzców w dwóch kategoriach.

Kategoria jury

Ocena wszystkich prac była niezwykle trudnym zadaniem. Jury, w 4-osobowym składzie, spośród 50 prac konkursowych, musiało wybrać jedynie kilka pojedynczych, które zostaną nagrodzone. Efekty naszej pracy możecie znaleźć na kanale Infoszach na Youtube, gdzie omówiliśmy każdą nadesłaną pracę, a także ogłosiliśmy wyniki. Premiera filmu miała miejsce 15 czerwca o godzinie 19:00, jeśli jednak nie mogliście śledzić nas na żywo, zapraszamy do obejrzenia przygotowanego materiału:

Mimo że wszystkie prace bardzo nam się spodobały i każda na swój sposób przyciągnęła naszą uwagę, w tajnym głosowaniu wybraliśmy trzech głównych zwycięzców:

I miejsce – Sandra Orlik, 18 lat

Zwyciężczyni w kategorii jury ze swoją pracą, która zachwyciła wielu widzów, śledzących wyniki naszego konkursu.

II miejsce – Paweł Michałowski, 14 lat

W pracy Pawła urzekło nas szczegółowe przedstawienie naszej popularnej maskotki, Infusia, która była również jedną z nagród w konkursie!

III miejsce – Rafał Całuch, 17 lat

3 miejsce przypadło Rafałowi, który, za pomocą grafiki komputerowej, pokazał zaciekłą walkę tradycji i nowoczesności.

Kategoria publiczności

Widzowie również mieli okazję wesprzeć swoich faworytów i oddać głos. Wyścig był zacięty i do ostatniej minuty (do godziny 20:00 12 czerwca) ostateczne wyniki nie były pewne. A oto finalni zwycięzcy:

I miejsce – Franciszek Cygan, 9 lat

Zwycięska praca Franciszka uzyskała aż 544 polubienia i zdecydowanie wyprzedziła konkurencję!

II miejsce – Aleksandra Stasiak, 12 lat

Praca Oli zebrała aż 279 polubień!

3 miejsce – Paweł Piechura, 14 lat

Pawłowi niewiele brakowało, aby dogonić Olę – 3 miejsce zapewniło mu 225 polubień!

Wyróżnienia

Jako szachiści wiemy jak bolesne jest zajęcie 4 miejsca lub uplasowanie się tuż za nagrodzonymi miejscami. Dlatego właśnie postanowiliśmy przyznać kilka dodatkowych nagród, biorąc pod uwagę zróżnicowany wiek uczestników, stopień kreatywności,  a także prace, które w znaczny sposób przyciągnęły naszą uwagę, lecz nie zmieściły się wśród głównych zwycięzców.

Debora Choińska, 18 lat

Debora zdecydowała się na wykonanie pracy na komputerze i w bardzo kreatywny sposób podeszła do głównego tematu, przedstawiając komputer w oryginalnej formie.

Marcin Dudek, 23 lata

Kolorystyka i estetyka pracy Marcina zdecydowanie zasłużyła na wyróżnienie.

Bracia – Aleksander (6 lat) i Maksymilian (5 lat) Prażmo

Prace obu chłopców zachwyciły nas niezwykłą kolorystyką i kreatywnością jak na tak młody wiek braci!
Warto dodać, że Maksymilian jest najmłodszym uczestnikiem naszego konkursu – młody artysta ma tylko 5 lat!

Kacper Kubin, 10 lat

To, co najbardziej zwróciło naszą uwagę przy pracy Kacpra to niesamowita oryginalność – praca jest przestrzenna, a sam pomysł niepowtarzalny!

Podsumowanie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie! Każda praca była niezwykła na swój sposób i szczerze podziwiamy waszą kreatywność i umiejętności artystyczne. Mamy również nadzieję, że przygotowywanie dzieł przyniosło wam wiele radości i z chęcią weźmiecie udział w kolejnych wydarzeniach tego typu! Dziękujemy także firmie Mogalo, która bardzo nas wsparła i zapewniła nagrody w postaci darmowego udziału w konkursie SzachMaks!

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub wskazówki jak możemy poprawić naszą organizację lub jesteście zainteresowani współpracą podczas takich wydarzeń, nie bójcie się z nami skontaktować!

Link do albumu z wszystkimi pracami

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*