Enea Operator Wirtualna Międzyszkolna Liga Szachowa

W oczekiwaniu na wznowienie klasycznych rozgrywek Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej powołujemy do życia nową ligę. Składać się będzie z 8 turniejów rozgrywanych w soboty (pierwszy wyjątkowo we wtorek) w godzinach 15.00 – 17.00

Terminy rozgrywek:
14.04 – wtorek
18.04 – sobota
25.04 – sobota
02.05 – sobota
09.05 – sobota
16.05 – sobota
23.05 – sobota
30.05 – sobota

Wszystkie informacje dostępne są na:

http://edukacjaprzezszachy.pl i https://facebook.com/edukacjaprzezszachy

Minimum pierwszych 30 osób w klasyfikacji generalnej w każdej grupie otrzyma na koniec specjalne, autorskie, pamiątkowe, niepowtarzalne medale, które zostaną wręczone na najbliższym stacjonarnym turnieju MLS. W przypadku osób, które nie będą w stanie przyjechać postaramy się je przesłać.

Do ligi może przyłączyć się każdy junior, nawet ten który wcześniej nie brał udziału w Enea Operator Międzyszkolnej Lidze Szachowej, także z innych województw.

Zawody odbywać się będą, podobnie jsk w przypadku Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, w dwóch grupach:

Grupa A dla zawodników od IV kategorii
Grupa B dla debiutantów i z najniższą V kategorią (wyjątek stanowią zawodnicy uczestniczący w Międzyszkolnej Lidze Szachowej – wówczas ich ranking może być brany pod uwagę na dzień 1 września 2019)

Turniej rozpoczyna się o godzinie 15.00 a kończy o 17.00.
Zwycięstwo – 2 pkt, remis 1pkt, porażka 0pkt
Tempo gry: 7 min na zawodnika.

Turniej przeznaczony jest wyłącznie dla juniorów w wieku do 20 lat.
Aby wziąć w nim udział należy założyć darmowe konto na platformie https://lichess.org a następnie zapisać się do odpowiedniego klubu:

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa – Grupa A
https://lichess.org/team/enea-operator-miedzyszkolna-liga-szachowa-grupa-a

lub

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa – Grupa B
https://lichess.org/team/enea-operator-miedzyszkolna-liga-szachowa-grupa-b

Podczas zapisywania się do klubu należy podać swoje prawdziwe imię i nazwisko oraz szkołę. Brak tych danych eleminuje z możliwości gry w lidze.

Prośba o przyłączenie do klubu wymaga akceptacji ze strony organizatora.

Osoby posiadające niższą kategorię a chcące zwiększać swoje umiejętności zachęcamy do grania w Grupie A. Osoby nieuprawnione do Grupy B (posiadające wyższą kategorię niż V lub IV kobiecą) nie będą klasyfikowane i zostaną usunięte z klubu bez możliwości gry w kolejnych turniejach w tej grupie.

Zapisy do turnieju 14.04.2020
Grupa A
https://lichess.org/tournament/S3SylcMO
Grupa B
https://lichess.org/tournament/PvMc25Wj

Uwaga!!! Partie będą analizowane przez naszych sędziów MLS pod kątem ewentualnego wspomagania się silnikami szachowymi. Sędzią głównym jest Mikołaj Włoch.

Prawdopodobnie będzie dostępna także transmisja na kanale Twitch.

Uwaga!!!

Rodziców prosimy o zrobienie zdjęcia dziecka w trakcie turnieju i przysłanie po jednej sztuce na adres zdjecia@edukacjaprzezszachy.pl. Zdjęcia te będziemy umieszczać w naszych relacjach a także w publikacjach naszych patronów medialnych. Przesłane zdjęcia oznaczają zgodę na wykorzystanie wizerunku.

Sponsorzy:
Enea Operator, Solareon Polska, Mat-Bud Materiały Budowlane, JetWorld tusze i tonery do drukarek, Fundacja Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy razem”, Solbet, Dartom s.c., Sklep szachowy Caissa, Poligrafia Szczodrak

Patronaty:
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Powiat Toruński, Powiat Bydgoski, Polski Związek Szachowy, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, Posłowie na Sejm: Ewa Kozanecka, Tomasz Lenz i Piotr Król

Partnerzy i mecenasi:
Filharmonia Pomorska, Kino Helios, Teatr Polski, Centrum Zabaw Rodzinnych „Family Park”, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Bydgoszczdladzieci.pl

Patronaty medialne:
Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Tygodnik Bydgoski, TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PIK

O Arkadiusz Matczyński 12 artykułów
Organizujemy największą cykliczną ligę szachową w województwie Kujawsko-Pomorskim - Międzyszkolna Liga Szachowa w dwóch grupach: dla debiutantów i zawodników od IV kat. szachowej w wieku do 20 lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*