Romejko Chess Pruszków Club

Nazywam się Konrad Romejko. W szachy zacząłem grać już jako czterolatek. Zawdzięczam to szachowej rodzinie. Ta gra to nasza tradycja rodzinna przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jako zawodnik przeżyłem piękne lata bogate w emocje, piękne wyjazdy, trofea, a to wszystko wokół fantastycznych ludzi. Tak, szachiści to wysublimowana grupa ludzi mądrych i porządnych. Wszyscy moi znajomi szachiści osiągnęli życiowy sukces, a z pewnością jednym z ważnych czynników było opanowanie Królewskiej Gry. Większość z nas, w tym ja, napisała maturę z matematyki na 100%, a to otwierało drzwi do większości renomowanych uczelni.

Przez wiele lat byłem zawodnikiem Hetmana Michałowice gdzie miałem fantastycznego trenera i mentora Pana Wiesława Żochowskiego. To dzięki niemu miałem możliwość zdobyć drużynowe Mistrzostwo Mazowsza reprezentując nasz klub na 1 szachownicy. Ponadto występowałem na arenie polskiej i międzynarodowej, gdzie stale zwiększałem obycie i doświadczenie. Wybrałem potem karierę analityka finansowego w jednej z większych firm międzynarodowych, ale gdy urodził mi się synek (30.01.2018) zdecydowałem się jednak otworzyć kółko szachowe w Pruszkowie. To był strzał w dziesiątkę. Pasja obudziła się ze zdwojoną siłą, a ja po raz pierwszy mogłem spróbować sił jako trener oraz rzucić korporacje i poświęcić się dzieciom.

Sukcesy trenerskie

Po półtora roku zajęć okazało się, że bardzo dobrze uczę, bo zaczęły pojawiać się pierwsze sukcesy. Moja ośmioletnia podopieczna, z którą trenowałem tylko godzinę tygodniowo (a zaczynała od podstaw) wystartuje w Mistrzostwach Polski w Szczyrku w lutym 2020. Co więcej, moja sześcioosobowa reprezentacja Pruszkowa w wieku od 8 do 14 jedynie po zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury ” Kamyk” w Pruszkowie wystartowała niedawno w pierwszym dużym turnieju z poważnymi zawodnikami z polskich klubów. W ich debiucie zakładałem minimum 20% wszystkich punktów jako drużyna, a zdobyliśmy ponad 2 razy więcej 🙂

Zajęcia w MOK Kamyk Pruszków odbywają się w nowoczesnym budynku, klimatyzowanej sali ze wszystkimi udogodnieniami. Projektor, tablica magnetyczna, drewniane szachy turniejowe Staunton, zegary oraz ja trener-pasjonat, który to prowadzi).

Zapraszamy na szkolenia!

Zajęcia odbywają się w:

  • czwartki 19.15-20.45 dla dzieci w wieku od 9 do 15 lat
  • piątki 17.15-18.15 dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat
  • piątki 18.30-20.00 dla dzieci w wieku od 9 do 15

W związku z dynamicznym rozwojem będę chciał rozszerzyć zajęcia o nowe grupy po feriach 2020.

Założyłem fanpage na Facebooku (Romejko Chess Pruszków Club), który jest bezpłatnym uzupełnieniem zajęć, gdzie wkładam całe serce pokazując na czym się skupić aby robić postępy w jak najszybszym tempie. Moi zawodnicy mają także uruchomiony bezpłatny chat ze mną na Messenger gdzie mogą zapytać o dowolną sprawę związana z szachami. Ponadto na lichess zawsze można pograć ze mną 🙂 Przed większymi turniejami, w których bierzemy udział dodatkowo uruchamiam intensywne czterogodzinne seminaria szkoleniowe.

Naszym mottem jest „kulturalni przy szachownicy, a agresywni na niej”. Naszym mentorem jest cudowne dziecko szesnastoletni Alireza Firouzja – zawodnik ze światowej czołówki charakteryzujący się absolutnym geniuszem, odważna i agresywną grą.

Mamy 48 szachistów w czym sześcioosobowe reprezentacje, a miejsc jest póki co 60. Zgłoszenia przyjmuje MOK Kamyk Pruszków. Plany i cele są znacznie większe. Już w przyszłym miesiącu spotykam się z prezydentem Pruszkowa. Będziemy organizować wewnętrzny turniej, aby zdobyć pierwsze kategorie, a  później turniej zewnętrzny OPEN. Poza tym będę zabierał reprezentację na turnieje, ligi oraz organizował wyjazdy w ferie (narty +szachy) i wakacje (boks +tenis +szachy).

Gorąco zapraszam do zapisów na zajęcia bezpośrednio do MOK Kamyk Pruszków  pod numer  +48 22 728 39 40, śledzenia mojego fanpage na Facebooku, udostępniania artykułu lub do bezpośredniego kontaktu ze mną pod numer 604-385-835

Z wyrazami szacunku,

Konrad Romejko

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*