Relacja z 3 turnieju Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa w ramach projektu Edukacja przez szachy dotarła do SP w Łubiance. Jest bez wątpienia największą ligą szachową województwa kujawsko-pomorskiego. Składa się z cyklu 10 turniejów rozgrywanych raz w miesiącu.

Zgłoszonych do turnieju było 141 osób, ale ostatecznie na starcie pojawiło się 116 młodych zawodnikow w wieku od 5 do 20 lat.  Okazało się powiem, że w tym samy dniu jest liga zadaniowa z matematyki i niektórzy dotarli na drugą rundę a inni zrezygnowali całkowicie. W tegorocznej edycji 2019/2020 biorą udział uczniowie z 62 szkół i przedszkoli. Praktycznie co miesiąc przyłącza się jakaś nowa osoba reprezentująca szkołę w innym mieście. Dla niektórych odległość z Warszawy, Gniezna czy Poznania nie stanowi żadnego problemu. Gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Łubiance, reprezentowana przez p. Dyrektor Honoratę Żeglarską, której towarzyszyła p. Jolanta Młodziankowska – sprawująca opiekę nad sekcją szachową w Łubiance oraz prezes UKS „Bałagany” – drużyny hokeja na trawie. Wśród zaproszonych gości była także Pani Wicekurator Oświaty oraz Przewodniczący Komitetu Honorowego Jacek Rutkowski a także najlepsza szachistka województwa kujawsko-pomorskiego Mistrzyni Europy do lat 18 Alicja Śliwicka. Alicja niedawno wróciła z Drużynowych Mistrzostw Europy, gdzie wraz ze starszymi koleżankami reprezentowała Polskę. Nad całością czuwał organizator Arkadiusz Matczyński (Agencja Informatyczna „Arcom”).

Sędzią głównym był Karol Jaroch, towarzyszyli mu Jacek Górny i Andrejus Sivickis. Oprawą fotograficzną i transmisją z pierwszej szachownicy zajął się Krystian Janik.

Gospodarze turnieju wzbili się na najwyższy poziom organizacyjny. Uczestnicy i ich opiekunowie zostali podjęci zupą, goframi pieczonym przez cały turniej, kawą, herbatą, ciasteczkami, każdy szachista otrzymał też „pakiet startowy” z napojem i przekąską.

Po zakończeniu turnieju Uczniowski Klub Sportowy „Bałagany Łubianka” zaprosił na boisko szkolne, na pokaz hokeju na trawie. Szachiści skorzystali z okazja sprawdzenia, jak radzi sobie bramkarz drużyny.

Jak grali najlepsi można zobaczyć pod linkiem: http://edukacjaprzezszachy.pl/liga2019-20/turniej3/

Każdy z uczestników jak zawsze otrzymał nagrodę, zwycięzcy Grupy A i B puchary. Łącznie było 12 pucharów za 1 miejsca i 2 dodatkowe puchary dla najmłodszego zawodnika i najmłodszej zawodniczki ufundowane przez Wójta Gminy Łubianka Jerzego Zająkały reprezentowanego przez sekretarza Gminy Łubianka Bartosza Lewandowskiego.

 

Na koniec, w koło fortuny uczestnicy mogli wygrać wejściówki do Filharmonii Pomorskiej, Kina Helios w Bydgoszczy, Teatru Polskiego, Centrum Zabaw Rodzinnych „Family Park”, wyroby od Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz vouchery do Pierogarni Stary Młyn.

Zwycięzcą Grupy A został Antoni Paprocki z SP w Borównie przed Kacprem i Karolem Kacprzakami z SP 63 w Bydgoszczy, natomiast w Grupie B Krzysztof Michałek z SP w Osielsku przed Bartoszem Doleckim z ZS w Zbicznie oraz Tymoteuszem Lewandowskim z SP 66 w Bydgoszczy.

 

Wyniki Grupy A:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5226/final_standings&7.html

Wyniki Grupy B
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5227/final_standings&7.html

 

Sponsorami ligi jest Enea Operator, Solareon Polska, MAT-BUD Materiały Budowlane, Solbet i Sklep Szachowy Caissa.

Kolejny turniej odbędzie 14 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy Koronowa.

Szczegółowa relacja z turnieju dostępna na stronie projektowej Edukacji przez szachy:
http://edukacjaprzezszachy.pl/relacje/iii-runda-sp-w-lubiance-16-11-2019/

Zdjęcia z turnieju autorstwa Krystiana Janika:

https://www.facebook.com/pg/krystianjanikblog/photos/?tab=album&album_id=2173045619467540

 

O Arkadiusz Matczyński 12 artykułów
Organizujemy największą cykliczną ligę szachową w województwie Kujawsko-Pomorskim - Międzyszkolna Liga Szachowa w dwóch grupach: dla debiutantów i zawodników od IV kat. szachowej w wieku do 20 lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*