MŚJ do lat 20 – grali Polacy!

Zwycięzcy grupy OPEN /fot. strona FIDE

W dniu dzisiejszym po 10 dniowej walce w New Delhi, Indie zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20. Polskę reprezentowała czteroosobowa drużyna składająca się z trójki zawodników i trenera. Funkcję trenera pełnił arcymistrz Artur Jakubiec.

W grupie OPEN grał mistrz międzynarodowy Igor Janik rozstawiony on był z numerem 24 na 94 zawodników. Zawody zakończył na 21 miejscu ze stratą 1 oczka FIDE. Na pewno Igor liczył na coś więcej po ubiegłorocznym srebnym medalu na MŚ do lat 18. Do samej normy arcymistrzowskiej brakło dość dużo, a więc zostaje nam trzymać kciuki za normę następnym razem bo Igor na pewno zasługuję na tę normę i jest ona kwestią czasu.

Igor po słabym początku zalicza bardzo dobrą drugą połowę, którą zakończył porażką spychającą go finalnie po za pierwszą dziesiątkę.

W grupie kobiet nasz kraj reprezentowały mistrzyni FIDE Katarzyna Dwilewicz, a także mistrzyni międzynarodowa Oliwia Kiołbasa. Zawodniczki były rozstawione kolejno z muerem 44 i 30. Mimo, iż obie reprezentantki pooprawiły swoje miejsca względem listy startowej straciły na rankingu.

Oliwia podobnie jak Igor początek jej nie wyszedł a druga połowa turnieju była znakomita
Cały turniej toczył się dla Kasi ze zmiennym szczęściem i wynik kończy lekko ponad połową.

Podsumowując cała trójka mogła zagrać lepiej lecz poprawili swoje numery startowe więc na pewno nie można też być nie zadowolonym z ich wyników.

Co działo się podczas turnieju i jak potoczyły się losy dla innych zawodników?

Sam turniej na pewno był dobrze zorganizowany i jego oprawa stała na najwyższym poziomie. Lecz duże kontrowersje wywołały sytuacje związane z grą zawodników z Iranu: Tabatabaei M.Amin i Gholami Aryan. Nie pojawili się oni na swoich partiach ze względów politycznych przez co drugiego zawodnika z wymienionych wyrzucono z turnieju a pierwszy wycofał się po 7 rundach. Jest to kuriozalna sytuacja, że po raz kolejny wynikła niemiła sytuacja między zawodnikami tych krajów. Dokładniej dowiadujemy się o sytuacji z wywiadu i relacji z rundy z Orem Bronsteinem podczas walkoweru turniejowej jedynki Tabatabaei M.Amin zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=zfgp6AL-KKk . W grupie OPEN zwyciężył Shtembuliak Evgeny, a reszta podium przypadła kolejno Ormianom Sargsyan Shant i Hakobyan Aram. W grupie kobiet zwyciężyła Shuvalova Polina, drugie miejsce przypadło Alinasab Mobina i trzecie miejsce zajęła reprezentacyjna koleżanka Poliny: Solozhenkina Elizaveta. Niespodzianką w grupie kobiet jest wynik Jiner Zhu dziewiątej zawodniczki na świecie, która zajęła dopiero odległe 38 miejsce i straciła 38 oczek rankingowych!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*