Relacja z 2 turnieju Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 2019/2020

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa w ramach projektu Edukacja przez szachy odwiedza całe województwo. Jest bez wątpienia największą ligą szachową województwa kujawsko-pomorskiego. Składa się z cyklu 10 turniejów rozgrywanych raz w miesiącu. Pierwszy turniej miał miejsce w Solcu Kujawskim, drugirozgrywany 12 października w X LO w Toruniu.

Zgłoszonych do turnieju było ponad 130 osób, ale ostatecznie na starcie pojawiło się 115 młodych zawodnikow w wieku od 5 do 20 lat.  W tegorocznej edycji 2019/2020 biorą udział uczniowie z 51 szkół i przedszkoli. Tym razem, oprócz Bydgoszczy na starcie pojawili się zawodnicy z Gniezna, Czernikowa, Żnina, Barcina, Golubia-Dobrzymia, Łubianki, Górska, Brzozy a nawet Warszawy. Widać coraz większe zainteresowanie tym niezwykłym projektem. Zainteresowanie tym większe, że na turnieju pojawiły się także ważne osoby związane z edukacją – Pani Wiceminister MEN Iwona Michałek oraz Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz. Turniej otworzyli jak zawsze organizator Arkadiusz Matczyński (Agencja Informatyczna „Arcom”) i Przewodniczący Komitetu Honorowego Jacek Rutkowski. W zakończeniu i wręczaniu pucharów oraz medali ufundowanych tym razem przez Fundację Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy Razem” wzięli udział także Dyrektor X LO Michał Dąbkowski i Daniel Paradowski reprezentujący sponsora głównego Solareon Polska. Obecni byli także rodzice Mistrzyni Europy i Wicemistrzyni Świata Alicji Śliwickiej, która w tym samym czasie brała udział w Mistrzostwach Świata i nie mogła być obecna.

Uroczystość rozpoczęcia

Sędzią głównym był Mikołaj Włoch, któremu towarzyszył Jacek Górny i Wiktoria Sivickis. O oprawę fotograficzną oraz transmisję online z pierwszej szachownicy dbał jak zawsze Krystian Janik.

Jak grali najlepsi można zobaczyć pod linkiem: http://edukacjaprzezszachy.pl/liga2019-20/turniej2/

Każdy z uczestników jak zawsze otrzymał nagrodę, zwycięzcy Grupy A i B Puchary Wicemister MEN Iwony Michałek a 10 najlepszych osób w poszczególnych kategoriach wiekowych Puchary Jacka Rutkowskiego – Przewodniczącego Rady Fundacji Pomagajmy Razem. Za 2 i 3 miejsca były także piękne medale od Fundacji.
Zwycięzcą Grupy A został Kacper Kacprzak z SP63 w Bydgoszczy, drugi był jego brat Karol Kacprzak a na trzecim miejscu Szymon Zając z SP 7 w Toruniu. Zwycięzcą Grupy B został Mateusz Lewandowski z SP w Górsku, drugi był Piotr Radomski z VIII LO w Bydgoszczy a trzeci Jakub Markiewicz z SP 2 w Koronowie.

Nagrody dla wszystkich uczestników

Wyniki Grupa A
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4738/final_standings&7.html

Wyniki Grupa B
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4739/final_standings&7.html

Wręczenie pucharów dla zwycięzców grup

Po ostatniej rundzie turnieju odbył się mini koncert Adama Pazdygi z Górska pod dyrekcją Agnieszki Witki.

Na zakończenie odbyło się także koło fortuny, w którym losowano aż 32 zaproszenia do: Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Kina Helios w Bydgoszczy, Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park, wyroby własne Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz po raz pierwszy vouchery na obiad do Pierogarni Stary Młyn.

Losowanie – Koło Fortuny

Dodatkowo najlepsza szkoła, w klasyfikacji generalnej w czerwcu otrzyma zaproszenie dla 25 osób na warsztaty lepienia pierogów!

Sponsorami ligi jest Enea Operator, Solareon Polska, MAT-BUD Materiały Budowlane, Solbet i Sklep Szachowy Caissa.

Na turnieju był jeszcze miły akcent związany ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej , Dyrektor X LO otrzymał pamiątkowy medal a Pani Wiceminister bukiet róż od Prezesa Jacka Rutkowskiego.

Kolejny turniej odbędzie 16 listopada w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łubiance.

Zdjęcia z turnieju autorstwa Krystiana Janika:

https://www.facebook.com/pg/krystianjanikblog/photos/?tab=album&album_id=2173045619467540

 

Film z turnieju:

O Arkadiusz Matczyński 12 artykułów
Organizujemy największą cykliczną ligę szachową w województwie Kujawsko-Pomorskim - Międzyszkolna Liga Szachowa w dwóch grupach: dla debiutantów i zawodników od IV kat. szachowej w wieku do 20 lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*