Klara Szczotka wicemistrzynią świata w blitzu!

Klara Szczotka odbiera srebrny medal za turniej blitza/fot. Niki Riga

W dniach 16-18 sierpnia w białoruskim Mińsku odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Na starcie w grupach do lat 8, 10 i 12 stanęło około 800 zawodników z 33 państw, wśród nich dwudziestoczteroosobowa grupa z Polski. W pierwsze dwa dni rozegrano turniej szachów szybkich, zaś ostatniego dnia – blitza.

Szachy najmłodszym sprawiają wiele radości!/fot. Kocham Szachy

W rapidzie najwyższą lokatę z Polaków zajęła Kinga Lajdamik, która zakończyła zawody na 9. miejscu w grupie do lat 8. Warte odnotowania są wyniki innych reprezentantów Polski, którzy uplasowali się w pierwszej dwudziestce. Są to: Kamil Warchoł 17. miejsce do lat 10,  Blanka Polakiewicz – 15. miejsce do lat 8, Sandra Konkol – 19. miejsce do lat 10 oraz Klara Szczotka – 18. miejsce do lat 12.

Niewiele zabrakło Blance Polakiewicz, aby również zajęła miejsce w TOP10/fot. Kocham Szachy

Blitz był niezwykle udany dla Klary Szczotki, która z wynikiem 7 punktów z 9 partii zdobyła srebrny medal w grupie dziewcząt do lat 12! Dobry występ zanotowało również kilka innych Polek, które uplasowały się w pierwszej dwudziestce: Blanka Polakiewicz oraz Kinga Lajdamik 12. i 17. miejsce w grupie do lat 8, Wiktoria Śmietańska17. miejsce do lat 10.

Czy wśród medalistów tych mistrzostw są przyszli mistrzowie świata…?/fot. Niki Riga