XV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy w Pszczynie – relacja z turnieju

Nagrody XV Międzynarodowy Integracyjnego Turnieju Szachowego Autor: Pszczyńskie Szachy

Od 7 do 14 lipca w Pszczynie trwał XV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy organizowany przez lokalny klub Pszczyńskie Szachy. Sędzią głównym był pan Łukasz Brożek. Turniej składał się z czterech grup: A (powyżej 1400 elo), B (poniżej 1500 elo), C (do 10 lat) i  D (do 8 lat). Jak co roku turniej zgromadził sporą ilość osób – łącznie 104 zawodników, z czego dwóch posiadało tytuł mistrza FIDE (FM).

Turniej był rozgrywany w pięknych okolicznościach przyrody – zaraz obok sali gry znajduje się bowiem malowniczy park zamkowy oraz Muzeum Zamkowe.

Rozgrywki w grupach A i B trwały 6 dni, natomiast w grupach młodszych 4 dni. Niektóre partie toczyły się aż do ostatnich sekund!

W grupie D zwycięzcą został Michał Kaszuba z UKS przy SP 8 Chrzanów, drugie miejsce zajął Karol Mielcuch z Ksz SzachMatek, a trzecie miejsce zajął Tomasz Mysłowski z LKS Strażak Zabrzeg.

Link do wyników: Wyniki grupy D

Grupę C wygrał Leonard Łęcki z ChTS Chorzów, drugie miejsce zajął Michał Niesyt z SSz Olimpia Goleszów a trzecie miejsce zajął Marek Konieczny z UKS Pałac Młodzieży Katowice

link do wyników: Wyniki grupy C

medaliści grupy C
autor: Pszczyńskie Szachy

Zwyciężczynią grupy B została Anna Lajdamik z KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny, drugie miejsce zajął Maksymilian Młynek z KKSz Kraków a trzecie Wiktoria Strączek z UKS przy SP 8 Chrzanów

link do wyników: Wyniki grupy B

Medaliści grupy B
Autor: Pszczyńskie Szachy

Zwycięzcą grupy A został Radosław Dzierżak z UKS 21 Podlesie , drugie miejsce zajął Eneasz Wiewióra z SSz GMINY PAWŁOWIC a trzecie Witold Klepek z Pszczyńskie Szachy

link do wyników: Wyniki grupy A

Medaliści grupy A

Gratulacje dla wygranych i zapraszamy za rok!

O Szymon Sidło 4 artykuły
Witaj, Nazywam się Szymon Sidło. Mam II kategorię szachową i III klasę sportową. Gram w szachy od 6 lat i reprezentuję klub UKS Pałac Młodzieży Katowice. Mam nadzieję, że spodoba Wam się moja twórczość a jeśli tak zapraszam do mojego bloga: http://szymonszachista306.blogspot.com/