Zaproszenie na VIII Memoriał Franciszka Prochownika

Franciszek Prochownik to szachista znany każdemu miłośniku królewskiej gry na Opolszczyźnie. Był niewątpliwie najwybitniejszym szachistą z tego regionu w XX wieku, a w 2006 roku założył sekcję szachową w Strzelcach Opolskich, której członkowie po raz kolejny organizują turniej poświęcony jego osobie. Niebawem czeka nas ósmy memoriał ku jego pamięci, który jak co roku zostanie rozegrany w ratuszu w Strzelcach Opolskich. W tym roku organizatorzy zapraszają na 2 weekendowe turnieje w dniach 17-18 listopada, które są jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Województwa Opolskiego.

17 listopada 2018 r. – Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szachach Błyskawicznych: 

http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6137/

18 listopada 2018 r. – Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szachach Szybkich:

http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_5328/

Oba turnieje zostaną rozegrane systemem szwajcarskim 9-rundowym, w przypadku blitza zostaną rozegrane podwójne rundy (mecz i rewanż), co zdecydowanie zwiększy emocje podczas turnieju. Pula nagród obu turniejów wynosi ponad 3500 zł, dlatego jest o co grać! Tradycyjnie podczas turnieju otwarty jest bufet, a w nim m. in. pyszny kołacz śląski, który każdy uczestnik musi koniecznie spróbować.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu na facebooku, każdy uczestnik turnieju biorący udział w wydarzeniu weźmie udział w losowaniu upominków na zakończeniu turnieju:

https://www.facebook.com/events/110646296537374/

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*