Mistrzostwa Świata Kadetów – Santiago de Compostela

 

W dniach 3-16 listopada w hiszpańskim mieście Santiago de Compostela odbywają się Mistrzostwa Świata Kadetów, czyli w kategoriach do 8, 10 i 12 lat. Polskę 🇵🇱 reprezentuje 13 zawodników, funkcję kierownika ekipy pełni Edyta Kucharska, natomiast opiekę trenerską sprawuje Marcin Krzyżanowski.

Sala gry- futurystyczny budynek Ciudad de la Cultura /fot. Edyta Kucharska

Dotychczas odbyły się dwie rundy, polscy juniorzy spisują się bez zarzutu- pokonują niżej rozstawionych rywali oraz sprawiają niespodzianki w pojedynkach z faworytami. Komplet punktów na swoim koncie mają: Wiktoria Śmietańska, Klara Szczotka, Jakub Chyży i Jan Klimkowski.

Jan Klimkowski, który w drugiej rundzie pokonał wyżej notowanego Francuza 🇫🇷 Adama Mekhane’a/fot. Edyta Kucharska

Nasi zawodnicy grają nie tylko efektywnie, ale także efektownie 😀 Przyjrzyjmy się dwóm przykładom z partii Jakuba Chyżego i Klary Szczotki.

Jakub Chyży/fot. Edyta Kucharska

Rundy zaczynają się codziennie o godzinie 16.30, za wyjątkiem ostatniej o godzinie 14, dzień wolny zaplanowany jest na 10 listopada. Jednak ze względu na niebezpieczne warunki pogodowe dzisiejsza, trzecia runda została zawieszona.

Zawodnicy i opiekunowie w drodze na rundę/ fot. Edyta Kucharska

Zapraszamy do śledzenia poczynań polskich juniorów i trzymamy za nich kciuki! 😉

Wyniki: https://www.wccc2018.com/pairings-results/

Transmisjahttps://www.wccc2018.com/directo/

Wyniki „na żywo” naszych zawodnikówhttps://docs.google.com/spreadsheets/d/1pMG0UAZP-8l-hzQWJ-6soO68lC9mtJVGr07NBSvuc_Y/edit?fbclid=IwAR2YQ4HOdbKEHeb4xLJMXQ7OebUGT7RtCf5eTvuTD9vod34K_wDX2fufSHs#gid=0

Galeria i relacje Edyty Kucharskiejhttp://pzszach.pl/2018/11/06/msj-8-12-santiago-de-compostela-2018/http://pzszach.pl/2018/11/06/msj-8-12-santiago-compostela-2018-relacje/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*