Wiosenny Turniej dla najmłodszych szachistów w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy

W dniu 28. 04. 2018 r. w kieleckim Muzeum Zabawy i Zabawek został zorganizowany przez klub LUKKS Kielce szachowy turniej dla najmłodszych.

Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach tj. do rankingu 1399, powyżej rankingu 1400 oraz  w grupie przedszkolaków.

Dwie pierwsze grupy rozegrały turniej na dystansie 7 rund tempem po 10 minut na zawodnika. Grupa przedszkolna natomiast rozegrała 9 rund również tempem po 10 minut na zawodnika.

W trakcie turnieju na uczestników czekały liczne niespodzianki. Jeszcze przed rozegraniem pierwszej partii Pan Przemysław Krystian – pracownik muzeum – wprowadził wszystkich w historyczne zagadnienia Królewskiej Gry. Uczestnicy mieli okazję poznać zarówno historię powstania szachów, ich rozwoju na przestrzeni wieków a także obejrzeć zdjęcia przedstawiające najstarsze zachowane bierki. Zawodnicy pomiędzy rundami mogli bez żadnych ograniczeń zwiedzać Muzeum Zabawy i Zabawek oraz skorzystać z udostępnionych specjalnie dla nas „zabawek plenerowych” wystawionych na muzealnym dziedzińcu.

Zdecydowanie najsłodszą atrakcją okazał się pokaz wytwarzania pysznych lizaków w pobliskiej Manufakturze Słodyczy. Po pokazie każdy własnoręcznie mógł przygotować swojego lizaka.

Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Najmłodsi słodko – zabawkowe upominki. Na wszystkich czekała również paczuszka z wytwarzanymi ręcznie słodyczami. Dodatkowo by tradycji stało się zadość kilkoro dzieci  spośród wszystkich uczestników turnieju wylosowało nagrody specjalne.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami turnieju na stronie:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3104/final_standings&7.html
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3123/final_standings&9.html – grupa przedszkolna

Serdeczne podziękowania dla Manufaktury Słodyczy za wspaniały pokaz produkcji lizaków, Dyrektora Muzeum Zabawy i Zabawek za udostępnienie sali, Pana Przemka Krystiana za piękne i ciekawe opowieści.

Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji turnieju!

Wszystkich odwiedzających Kielce zapraszamy na spotkanie z niesamowitą przygodą. Muzeum Zabawek i Zabawy to wyjątkowe miejsce, które jest jak wehikuł czasu. Przenosi swoich gości w czas dzieciństwa. Dorosłym przywraca wspomnienia, najmłodszym dostarcza inspiracji. Na wszystkich gości czekają wystawy zabawek historycznych, etnograficznych i współczesnych.

Wiele z eksponatów, dzięki opowieściom o ich dziejach, niemal ożywa w oczach gości. Muzeum Zabawek i Zabawy stara się również odświeżać wspomnienia dawnych gier i zabaw, replikami dawnych zabawek można się pobawić. Przy okazji plenerowych spotkań z muzeum można nauczyć się chodzić na szczudłach lub spróbować celnie rzucać obręczami przy grze w serso. Dla wielu na pewno atrakcją jest zagranie w cymbergaja lub toczenie fajerki. Aby przekonać się jak działa rower – drezyna koniecznie należy odwiedzić Muzeum Zabawek i Zabawy.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*