ME 2018 – Wojtaszek w ścisłej czołówce po VII rundzie!

W czwartej rundzie rozgrywanych w Batumi Mistrzostw Europy polscy kibice z pewnością odzyskali nadzieję na dobre wyniki naszych reprezentantów. Zremisował Mateusz Bartel z Davidem Navarą, Kacper Piorun z Alexeiem Fedorovem (2559) oraz Grzegorz Gajewski z Nilsem Grandeliusem (2646). Najważniejszą dla nas wiadomością tej rundy było zwycięstwo odrabiającego straty po falstarcie z drugiej rundy Radosława Wojtaszka w partii z Włochem Lucą Moronim.

Bardzo efektownie wygrał reprezentant Izraela, Tamir Nabaty:

Po czterech rundach samodzielnym liderem został Robert Hovhannisyan z Armenii (2601), mający komplet punktów! Najlepsi Polacy mieli po 3 punkty, najwyżej sklasyfikowany był Kacper Piorun, który zajmował 16 miejsce ex aequo z Węgrem Berkesem i Rosjaninem Sjugirovem.

W V rundzie wygrał Kacper Piorun z gruzińskim arcymistrzem Levanem Panstulaią (2593), znanym polskim kibicom z meczu z Janem Krzysztofem Dudą z ubiegłorocznego Pucharu Świata oraz nasz lider – Radosław Wojtaszek.

Bardzo szybko przegrał też „pogromca” Wojtaszka z drugiej rundy:

W VI rundzie Wojtaszek potwierdził swoje medalowe aspiracje, wygrywając z Chorwatem Ivanem Saricem (2657). Pozostali nasi reprezentanci grali ze zmiennym szczęściem. Co prawda, swoją drugą partię w turnieju wygrał Michał Krasenkow, ale remis Pioruna oraz porażki Bartla i Gajewskiego z pewnością nie były tym, czego oczekiwali polscy kibice. Tabela po VI rundzie była jednak z pewnością bardzo miła dla oka 🙂

Runda VII przyniosła tylko remisy Wojtaszka z Najerem oraz Pioruna z hiszpańskim mistrzem międzynarodowym (!) Miguelem Santosem Ruizem (2488).

Warto zwrócić uwagę na partię Anglika Jonesa, który dzięki temu zwycięstwu został samodzielnym liderem:

Wyniki po 7 rundach: TUTAJ.

Kojarzenia 8 rundy: TUTAJ.

Oficjalna strona Mistrzostw Europy: TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*