Kramnik prowadzi po 3 rundach!

źródło zdjęć: worldchess

Przed pierwszym dniem wolnym, po trzech rundach mamy samodzielnego lidera z wynikiem 2.5/3! Jest nim najstarszy zawodnik w całej stawce, 42 letni były mistrz świata Vladimir Kramnik, który do tego turnieju dostał się poprzez tzw. dziką kartę 😀

Tuż za nim 'na jednym plusie’ są Mamedyarov oraz Caruana. Przed nami jeszcze 11 rund, więc wiele może się wydarzyć – skupmy się zatem na najciekawszej partii trzeciego dnia zmagań.

Zachęcamy najpierw do obejrzenia wideoanalizy, a następnie przejrzenia komentarzu na stronie, który znajdziecie poniżej.

Gość specjalny znany pianista Francesco Tristano wykonał honorowe pierwsze posunięcie 1.e4 w partii Aronian-Kramnik. Ku zdumieniu wszystkich Levon, który zwykle grywa 1.d4 lub 1.c4 nie cofnął tego ruchu zaskakując Kramnika swoim wyborem debiutowym. Jak się okazało, zaskoczył najbardziej sam siebie i stracił bardzo ważny punkt.

 

Trzeci rosyjski pojedynek mial raczej spokojny charakter.

Najdluzej trwała partia Caruana-Mamedyarov, gdzie obaj zawodnicy grali bardzo ambitnie podejmując ryzyko, unikając np. trzykrotnego powtórzenia pozycji. Tym samym dostarczyli kibicom wielu emocji. Podział punktu był tutaj jak najbardziej sprawiedliwy i zasłużony dla obu graczy.

Wesley So po dwoch porazkach nie mial ochoty ryzykowac bialymi. Po dzisiejszym remisie zajmuje ostatnia lokate, ale moze przebudzi sie po dniu wolnym 🙂 Ding Liren natomiast utrzymuje solidny wynik 50%.

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*