Mikołaj Tomczak wygrywa w Śremie!

Pierwsza trójka, a obok sędziowie.

W minioną niedzielę 4.06.2017 r. w Śremie rozegrany został „VIII Turniej Szachowy o Puchar firmy EL-BUD”. Od godziny 09:00 rozpoczęło się  potwierdzanie udziału przez startujących. Następnie trochę po godzinie 10:00 turniej oficjalnie został otwarty.

Oficjalne otwarcie imprezy.

Do rywalizacji przystąpiło 70 osób, a średni ranking wyniósł niecałe 1600.

Turniej grany był systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund. Tempo gry wynosiło 10 minut na partię + 4 sekundy na ruch.

Zwyciężył Mikołaj Tomczak, który wygrał wszystkie 9 partii. Pokonał on m.in. drugiego Marcina Szeląga i trzeciego Marcina Steczka. O trzecim miejscu zadecydowała punktacja pomocnicza, gdyż zawodnicy z miejsc 3-7 zdobyli po 6,5 pkt.

Największy przyrost rankingowy w turnieju zanotował dziesięcioletni Jan Klimkowski, który zajął 10 miejsce i zyskał 85 „oczek” ELO.

Na wszystkich uczestników po 6 rundzie czekał ciepły posiłek. Poza tym przez cały czas trwania turnieju dostępny był bezpłatny bufet z kawą, herbatą, napojami i słodkim poczęstunkiem.

Na zwycięzce turnieju i najlepszego zawodnika Gminy Śrem czekały puchary.