Klasyczne szachy wracają do Łodzi!

Dnia 7 kwietnia 2017 r. odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w skali regionu.  Na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się inauguracja Klasycznej Ligi Łódzkiej – 9 rundowego turnieju granego tempem  90 minut na zawodnika. W każdy piątek, o godzinie 17.00 na wydziale ekonomiczno-socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, szachiści z regionu będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w klasycznych partiach. Organizatorzy mają nadzieję, iż Klasyczna Liga Łódzka będzie kolejnym krokiem do rozpowszechniania szachowej rywalizacji na terenie Łodzi i całego województwa.  Jest to także kolejna impreza, po turnieju     P-9, organizowana przez Fundację im. Akiby Rubinsteina wraz z Łódzkim Związkiem Szachowym.

Osoby zaangażowane w inicjatywę to m.in: prof. UŁ, dr hab. Rafał Matera (Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ), Sylwester Bednarek (prezes Łódzkiego Związku Szachowego), Maciej Malaczewski i wielu innych. Wśród zaangażowanych instytucji wyróżnić można oczywiście Łódzki Związek Szachowy oraz Prawnicze Koło Szachowe z Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Nagrodą główną w lidze jest 500 zł, co jak na wydarzenia o charakterze regionalnym jest zachęcającą propozycją. Ogólna suma nagród przekracza 1200 zł. Głównym sędzią będzie Rafał Kowalczyk.

Istotne jest, iż w chwilach, kiedy większą popularnością cieszą się szachy szybkie i blitz, będzie to wyjątkowe miejsce na szachowej mapie Łodzi, które oferuje klasyczne rozwiązania.

Organizowany turniej ma na celu nie tylko wyłonienie najlepszych szachistów w Łodzi, ale też zasygnalizowanie wartości, jakie niosą ze sobą szachy oraz dążeń do scalenia środowisk szachowych w województwie Łódzkim. Będzie to też wspomnienie najwybitniejszego szachisty Łodzi i Polski – Akiby Rubinsteina.

Zapisy na Klasyczną Ligę Łódzką

Strona internetowa Fundacji im. Akiby Rubinsteina

O Wojciech Klis 6 artykułów
Prezes Fundacji im. Akiby Rubinsteina, zajmującą się promocją gry w szachy w Województwie Łódzkim. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania szachista amator i filozof.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*