Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych

Medaliści Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych. Autor fotografii Bartłomiej Różycki.

Dzisiejszy dzień ME minął bez większych komplikacji. Organizatorom udało się wszystko przeprowadzić bez większych opóźnień. Rozmawiałem dzisiaj z kilkoma zawodnikami i każdy był zgodny co do jednego: ten turniej trzeba przeprowadzać w pomieszczeniu, gdzie wszyscy swobodnie zmieszczą się w jednej sali.

Radek Wojtaszek w akcji!

Niestety dzisiejsze rundy nie były zbyt dobre dla większości Polaków. Szczególnie dla Mateusza, który przegrał ostatni mecz 2-0 z Olexandrem Bortnykiem (UKR). Bardzo dobrze zagrał Piotr Brodowski zdobywając nagrodę za najlepszego zawodnika do 2500. Zawody wygrał Dmitry Andreikin (RUS) mając przewagę 1,5 pkt nad II miejscem – Raufem Mamedovem (AZE). Trzecie miejsce zajął Sergei Zhigalko (BLR).

Piotr Brodowski odbiera nagrodę za najlepszego zawodnika do 2500.
Radek Wojtaszek odbiera nagrodę za 13 miejsce.