Już za miesiąc Szansa Chess Open!

Przed nami druga edycja Szansa Chess Open! W dniach 17 i 18 września do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie powrócą szachy, a wraz z nimi i my!

Informacje organizacyjne

Wszystkich chętnych szachistów serdecznie zapraszamy do Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie odbędzie się dwudniowy turniej szachów szybkich. Zagramy 11 rund tempem 15 minut + 10 sekund na każde posunięcie. Wpisowe wynosi 70 złotych. Z niego zwolnieni są zawodnicy z tytułami GM i WGM, a także szachiści niewidomi. Zawodnikom IM i WIM przysługuje 50% zniżki.

Zawody rozpoczniemy w sobotę 17 września otwarciem o 13:30 i zagramy 5 rund. Druga połowa turnieju będzie w niedzielę 18 września od 9:30. Pula nagród wyniesie 11 000 złotych:

Pełen regulamin dostępny TUTAJ

Zapisy potrwają do 12 września. Zapisać się można poprzez formularz na stronie chessmanager lub mailowo do sędziego głównego: alkedzierski94@gmail.com. Link do strony turniejowej: http://chess-results.com/tnr673834.aspx?lan=3&art=2&rd=11&flag=30.

Organizatorem turnieju jest Fundacja Szansa dla Niewidomych, sędzią głównym turnieju FA Aleksander Kędzierski, a dyrektorem turnieju Jan Kozak.

Zeszłoroczna edycja

Jest to druga edycja turnieju Szansa Chess Open. W zeszłym roku zagrało prawie 200 zawodników z 9 federacji, w tym 10 arcymistrzów! Triumfowali wtedy arcymistrzowie Jacek Gdański (turniej blitza) i Igor Janik (turniej rapida). Kto zdoła zatriumfować w tym roku?

Fot. Przemysław Nikiel

Krótkie podsumowanie z najlepszymi momentami zeszłorocznej edycji i pięknymi zdjęciami autorstwa Przemysława Nikla:

Królewska gra na salonach | Szansa Chess Open

REHA FOR THE BLIND IN POLAND: 15-18 września w Warszawie

Konferencję REHA zainicjowaliśmy w roku 1999, z okazji 10. rocznicy rozpoczęcia wdrażania w życie planu nowoczesnej rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących. Obecnie REHA jest wydarzeniem na skalę ogólnoświatową. Dzięki niej wybitni niewidomi stali się ambasadorami polskiego modelu rehabilitacji i aktywizacji społecznej. Tegoroczna konferencja REHA zakończy obchody 30-lecia Fundacji Szansa dla Niewidomych.

W dniach 15-18 września odbędzie się spotkanie centralne w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej Konferencji będzie „Świat otwarty dla niewidomych – autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównywania życiowych szans”. Poniżej publikujemy ramowy program wydarzenia. Wszystkich pragnących wziąć udział w Spotkaniu jako uczestnik w grupie zorganizowanej prosimy o kontakt z biurami wojewódzkimi Fundacji.

Pełny plan Konferencji dostępny na stronie: https://www.szansadlaniewidomych.org/index.php/xx-edycja-reha-for-the-blind-in-poland-2022/

Gościem specjalnym Szansa Chess Open będzie nasz miś Infuś

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*