Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 2019/2020 zaprasza juniorów z całej Polski!

Kolejna edycja indywidualnego turnieju szachowego Międzyszkolna Liga Szachowa rozpocznie się już 14 września. Tym razem liga otrzymała sponsora tytularnego, którym jest Enea Operator.

Liga szachowa organizowana jest na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ale organizatorzy zapraszają juniorów z całej Polski. Jest to cykl 10 turniejów, punktowanych i nagradzanych osobno, ale z dodatkową klasyfikacją generalną i drużynową szkół. W roku ubiegłym udało się pozyskać niezwykle atrakcyjne nagrody: dwie konsole X-Box One S ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, dwa telewizory ufundowane przez Jacka Rutkowskiego z Fundacji Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy Razem”, 4 drukarki laserowe ufundowane przez Pro-Serwis s.c. i inne wartościowe nagrody ufundowane m.in. przez Fundację Komputronik.

Turnieje podzielone są na dwie grupy:

Grupa A – dla zawodników z rankingiem PZSzach 1400 i wyższym (IV kategoria męska lub III kobieca)
Grupa B – dla debiutantów i posiadających ranking PZSzach poniżej 1400 (maksymalnie V kategoria męska lub IV kategoria kobieca)
Dopuszcza się możliwość gry w Grupie A dla osób z niższą kategorią lub bez kategorii.

Dodatkowo jest prowadzona osobna klasyfikacja w każdej grupie:
Do lat 9 – dzieci urodzone w 2010 roku i młodsze,
Do lat 13 – dzieci urodzone w 2006 roku i młodsze,
Do lat 20 – dzieci urodzone w 1999 roku i młodsze.

W każdym turnieju rozdawanych jest 12 pucharów za miejsca 1 oraz 24 medala za miejsca 2 i 3. Dodatkowo są upominki dla najlepszych zawodników (dotychczas wszyscy uczestnicy je otrzymywali).

W zawodach obowiązuje opłata startowa: 15zł.
Liczba rund: 7
Czas gry: 10minut + 5 sekund na ruch

Liga posiada liczne patronaty: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy a także Polski Związek Szachowy i Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy.

Sponsorami tegorocznej edycji są:
Enea Operator – sponsor tytularny
Solareon Polska – sponsor generalny
Fundacja Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy Razem” – partner strategiczny
Pozostali sponsorzy: Solbet, Mat-Bud Materiały Budowlane, Dartom, Caissa sklep szachowy
Materiały drukuje: Poligrafia Szczodrak
Oprawę foto i wideo zapewnia: Crystal Foto – Studio Fotograficzne
W Komitecie Honorowym są m.in. Czesław Mozil, Paweł Fajdek, Andrzej Supron czy nadzieja szachowa – Mistrzyni Europy do lat 18 z roku 2019 – IM Alicja Śliwicka z Torunia.

Organizatorem jest : Agencja Informatyczna „Arcom”. Arkadiusz Matczyński

Pierwszy turniej odbędzie się 14 września (sobota) o godzinie 10 w Jura Park w Solcu Kujawski.

Jest to obiekt rozciągający się na powierzchni ponad 12 ha, zlokalizowany pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Znajdują się tu takie atrakcje jak JuraPark, Muzeum Ziemi, Park Owadów, Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D i in. W parku znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów oraz Muzeum Ziemi ze skamieniałościami roślin i zwierząt.

Liczba miejsc ograniczona do 100 osób! Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy już są możliwe na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl i serwisie chessarbiter http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4592/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4591/

Organizatorzy zadbali także o tańsze bilety dla osób, które chcą skorzystać ze wszystkich atrakcji. Bilety będzie można zakupić w cenie 20zł za szt.

Dodatkową atrakcją będzie obecność Mistrzyni Europy do lat 18 IM Alicji Śliwickiej, która zaprezentuje swój mistrzowski puchar. Zagra też partię ze zwycięzcami obydwu grup. Będzie się działo!

fot. Krystian Janik

Więcej szczegółów na:
http://edukacjaprzezszachy.pl
https://facebook.com/edukacjaprzezszachy
https://youtube.com/edukacjaprzezszachy

O Arkadiusz Matczyński 12 artykułów
Organizujemy największą cykliczną ligę szachową w województwie Kujawsko-Pomorskim - Międzyszkolna Liga Szachowa w dwóch grupach: dla debiutantów i zawodników od IV kat. szachowej w wieku do 20 lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*