Najciekawszy turniej ostatnich lat!

Wystarczyły zaledwie cztery rundy, aby turniej Kandydatów nabrał tempa. Liczne nowinki nikogo nie dziwią, ale waleczna postawa wszystkich graczy oraz mnóstwo rezultatywnych partii – to jest to co kibice pokochali!

W ostatniej rundzie oczy wszystkich były zwrócone szczególnie na Kramnika, który w poprzedniej partii zagrał wprost fenomenalnie ogrywając Aroniana czarnymi.

Co ciekawe we wczorajszym starciu mieliśmy aż dwa wyniki rezultatywne, w których wygrały czarne! Jest to o tyle niezwykłe, że utarło się przekonanie jakoby na najwyższym poziomie czarne mogły jedynie modlić się o wyrównanie.

Zgodnie z zapowiedzią IM Piotr Nguyen przeanalizował najciekawszą partię rundy (którą wybrali nasi Sympatycy na LINK). Jeżeli chcesz mieć wpływ na działania naszego serwisu to powinieneś jak najszybciej dołączyć i zacząć działać w Sympatykach!

Przyznam, że jak śledziłem tą partię to po prostu nie mogłem uwierzyć – ciężko jest coś więcej na temat tej partii powiedzieć. Po prostu jestem pod wrażeniem 🙂

(Zdjęcie: Maria Emalianova/Chess.com)

Oczywiście w turnieju tak znamienitych graczy możemy spodziewać się, że nawet remisy będą ekscytujące! W czwartej rundzie bardzo ciekawą nowinką zabłysną Alexander Grischuk, który potwierdził, że analizował ze sztuczną inteligencją AlphaZero.

„It is and idea of AlphaZero because Stockfish thinks it’s very stupid. AlphaZero shows and thinks Black is in very big danger here.” – A. Grischuk

(„Jest to pomysł AlphaZero, ponieważ Stockfish myśli, że to głupie. AlphaZero pokazuje i myśli, że czarne są w dużym niebezpieczeństwie”)

O którym momencie mówił rosyjski arcymistrz?

(Autor zdjęcia: Ник Дунаевский)

Muszę powiedzieć, że takie remisy to mogę oglądać codziennie. Ciekawe ile jeszcze „AlphaZerowych” nowinek ma w rękawie Grischuk!

W drugiej partii z rezultatywnym wynikiem najmłodszy GM wszechczasów pomylił przygotowanie!

Zdecydowanie nie jest to dobry początek dla zwycięzcy z zeszłego roku. Cieszy natomiast postawa Aroniana, który po dotkliwej porażce z rąk Kramnika podniósł się już w kolejnej partii!

Co do czwartej partii. „Zagrałem moje najlepsze posunięcia i najlepszą partię ale czasem to nie wystarcza do wygranej.” – Mamedyarov

Prawdę mówiąc to już nie mogę się doczekać kolejnej rundy! Polecam śledzić nasz kanał YT, na którym pojawi się kolejna analiza w wykonaniu IM Piotra Nguyena! LINK

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*