II Międzynarodowy Łódzki Festiwal Szachowy

W weekend 9-10 grudnia 2017 na gościnnym Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II Międzynarodowy Łódzki Festiwal Szachowy 2017, w którym starowało ponad 160 osób.

W ramach Festiwalu odbyły się 4 imprezy:

  1. Turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Szachowego Adama Dzwonkowskiego
  2. Mistrzostw Polski Branży Okiennej
  3. Turniej Błyskawiczny o Puchar Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Rafała Matery
  4. Mikołajkowy Turniej dla dzieci – Memoriał Witolda Balcerowskiego

W turnieju głównym O Puchar Prezesa Polskiego Związku Szachowego Adama Dzwonkowskiego granym tempem szachów szybkich (10’+5”)zwyciężył Łodzianin Mistrz FIDE Sylwester Bednarek zdobywając 8 punktów z 9-ciu -wygrywając 7 partii i dwie remisując.

Drugie miejsce zdobył IM Michał Luch (Okna Luch) 7,5 punkta przed dwoma nadziejami polskich szachów Mistrzami FIDE Antonim Szustakowskim (KSz „Polonia Warszawa”) i Kosmą Pacanem-Milejem (UKS Rodło Opole) – obaj po 7 punktów.

Miejsce piąte zdobył reprezentujący Ukrainę Artem Omelja z Kijowa 6,5 punkta.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła IM Liliana Leszner- Stowarzyszenie AS Płock -6 punktów, przed wielokrotną reprezentantką Polski i Olimpijką, zdobywczynią brązowego medalu olimpijskiego na Malcie w roku 1980 Grażyną Szmacińską – 5 punktów. Trzecia była robiąca systematyczne postępy Marta Zabłocka reprezentująca nowo-powstały klub Dwie Wieże Rzgów Marta Zabłocka.

W klasyfikacji zawodników do rankingu 1800 miejsca nagrodzone wywalczyli kolejno:

1.Radosław Wojtal – LKS Piast Sieradz – 6 punktów

2.Kacper Jaśkiewicz – UKS Jedynka Bełchatów – 5 punktów

3.Konrad Krupiński – Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie – 5 punktów

4.Mieczysław Wojciechowski – Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie – 5 punktów

5.Marcin Snokowski – LKS Opocznianka Opoczno – 4,5 punkta

Po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Polski Branży Okiennej 9 grudnia 2017 w ramach Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Szachowego Adama Dzwonkowskiego

Mistrzem Polski Branży Okiennej został Michał Luch z firmy Okna Luch Wałbrzych 7,5 punktu.

Vice –Mistrzem Polski został autor artykułu Paweł Flis RPW Okucia Budowlane Łódź 4,5 punktu,

Brązowy medal zdobyła Zabrzańska Weronika z firmy Almax Trzebinia 4 punkty .

Kolejne miejsca zajęli:

4.Wiktor Tański – Imago Barcin 4 punkty

5.Jakub Tański – Imago Barcin 4 punkty

6.Bartosz Zychowicz – „Matnus” Okna i drzwi Chrzanów – 4 punkty

7.Artur Zabrzański – Almax Trzebinia -3 punkty

8.Janusz Marciniak – BME Sp. z o.o Spółka Komandytowa Łódź – 3 punkty

9.Adrzej Parzonka – Oknonet.pl – 3punkty

10.Krystian Zychowicz – „Matnus” Okna i drzwi Chrzanów – 3 punkty

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Szachowego Adama Dzwonkowskiego, a sponsorami Mistrzostw były znane firmy z branży Okiennej:

-Firma „Urban” – Maszyny i Urządzenia do produkcji Stolarki Okiennej

-Firma „Geze Polska „Sp. z .o.o. – Producent okuć okiennych i drzwiowych

-Firma „Ottimo – Systems„ – Technologia retuszu uszkodzeń

-Firma Doradczo-Szkoleniowa „Witalni”

-Łódzka Akademia Szachowa

-Firma i Klub Szachowy „RPW Okucia Budowlane”

-Stowarzyszenie „Łódzka Liga Szachowa”

-Biuro Architektoniczne Arch-EF Studio

Patronem Medialnym imprezy była firma Oknonet.pl, a organizatorami Polski Zwiazek Szachowy, Firma RPW Okucia Budowlane, Łódzki Związek Szachowy, Łódzka Liga Szachowa, Łódzka Akademia Szachowa .

Puchary i nagrody w imieniu Prezesa Polskiego Związku Szachowego Adama Dzwonkowskiego wręczał Sekretarz Generalny Związku Waldemar Taboła.

Pełny serwis Turniejowy – LINK

Turniej Błyskawiczny o Puchar Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Rafała Matery

Następnego dnia odbyły się dwa kolejne turnieje:

Klasą dla siebie okazał się tu ukraiński zawodnik z Kijowa Artem Omelja zdobywając 10 punktów z 11-tu i I miejsce. Drugie miejsce zdobył Łodzianin FM Sylwester Bednarek 9 punktów, przed FM Karolem Rawiczem (MKS Polonia Przemyśl) 8,5 punktów. Czwarte miejsce zajął Dariusz Strejczek (ŁKS Szach-Centrum Łódź) 7 punktów, piąte Piotr Konieczyński (ŻTMS Baszta Żnin) 6,5 punkta.

W klasyfikacji dla zawodników do rankingu 1800 zwyciężył Marian Kozłowski 6 punktów przed Konradem Krupińskim 5,5 punktu i Adamem Banasiakiem (PTC Pabianice) – 5 punktów.

Okazały Puchar i Nagrody i wręczył gospodarz obiektu Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego Profesor Rafał Matera.

Pełny serwis Turniejowy – LINK

Mikołajkowy Turniej dla dzieci – Memoriał Witolda Balcerowskiego

Dzieci grały w czterech kategoriach wiekowych. W grupie Dzieci urodzonych w roku 2009 –tym i młodszych zwyciężył:

1. Łukasz Uhryn – MUKS MDK Śródmieście Wrocław -6,5 punkta z 9-ciu.

Medale i nagrody ponadto otrzymali:

2 .Marcin Zabrzański – UKS Hetman Koronny Trzebinia – 6 punktów

3.Bartosz Zychowicz – UKS przy SP 8 Chrzanów – 6 punktów

4.Dominik Kardas – UKS Jedynka Bełchatów – 6 punktów

5.Mateusz Uhryn – MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 5,5 punkta

Najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została Kinga Marczyk – UKS Pijarski KS – 5 punktów

W kategorii wiekowej 2008-2007 zwyciężył:

1.Ludwik Doroba – ŁKS Szach-Centrum Łódź – 6,5 punktu

2.Michaliną Semeradt – UKS Jedynka Bełchatów – 6 punktów

3.Arturem Michalakiem – Łódź – 6 punktów

4.Szymonem Urbanem – UKS Jedynka Bełchatów – 5,5 punktu

5.Wiktorem Żurkiem – ŁKS Szach Centrum Łódź – 5 punktów

6.Karol Łuczak – UKS Rodło Opole – 5 punktów

Najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej była Michalina Semeradt.

Grupa zawodników urodzonych w latach 2006-2005 :

1.Weronika Zabrzańska – UKS Hetman Koronny Trzebinia – 9 punktów

2.Michał Jędrzejczak – ŁKS Szach-Centrum Łódź – 7 punktów

3.Kamil Kaliszuk – UKS Hetman Częstochowa – 7 punktów

4.Wiktor Tański – ŻTMS Baszta Żnin – 6,5 punkta

5.Kajetan Madej – SP 7 Łódź – 6 punktów

6.Jerzy Komisarski – ŁKS Szach-Centrum Łódź – 5,5 punkta

W tej grupie najlepszą zawodniczką była Weronika Zabrzańska.

Grupa zawodników urodzonych w latach 2004-2001 :

1.Patryk Michałowski – UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. – 7,5 punktu

2.Piotr Bobeła – Łódź – 6 punktów

3.Marta Zabłocka – K. Sz. Dwie Wieże Rzgów – 6 punktów

4.Jakub Tański – ŻTMS Baszta Żnin – 5 punktów

W tej grupie najlepszą zawodniczką była Marta Zabłocka.

Dzieci, które zajęły w każdej grupie miejsca 1-5 otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Najlepsze zawodniczki otrzymały Statuetki i nagrody rzeczowe. Wszystkie dzieci otrzymały upominki mikołajkowe.

Pełny serwis turniejowy – LINK

Cały Festiwal rozgrywany był w sportowej atmosferze.

Zawody sędziowali: Sędzia Klasy Państwowej Paweł Flak w asyście Karola Rawicza i Krzysztofa Żurkiewicza .

Dziękujemy wszystkim patronom, sponsorom, organizatorom, uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej Edycji Festiwalu w IV Kwartale 2018 roku .

Paweł Flis

Serdeczne podziękowania dla organizatora za ten artykuł! Piękna inicjatywa, oby było takich jak najwięcej! /Dawid

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*