Polacy zdominowali podium na Słowacji!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 13-20 października pięcioro zawodników z Polski walczyło w dwóch kołówkach o normy międzynarodowe.

W grupie „A” o normę GMa walczyli Marcin Molenda oraz Kamil Kozioł, natomiast w grupie „B” o normę IMa walczyli Antoni Szustakowski, Alicja Śliwicka oraz Dawid Czerw.

Zawody zostały rozegrane w malowniczej miejscowości Vysna Boca otoczonej pięknymi górami.

Turniej o normę IMa został zdecydowanie zdominowany przez reprezentantów Polski, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca!

Alicji Śliwickiej zabrakło jedynie 0,5 punktu do wypełnienia normy IMa! Na szczęście 6,5 punktu to wystarczający wynik, aby wypełnić normę WGM!

Zdecydowanie najważniejszą partią Alicji była potyczka z ósmej rundy z GMem Janem Plachetką. Mimo bardzo kiepskiej sytuacji nasza reprezentantka zachowała zimną krew i najpierw wyrównała, a potem wygrała!

Swój występ także zaliczam do udanych – udało mi się dobrze zacząć, ponieważ w pierwszej rundzie zwyciężyłem z najwyżej notowanym w turnieju Antkiem Szustakowskim. Niestety już drugiego dnia się rozchorowałem co zdecydowanie osłabiło moją grę…

W turnieju o normę GMa też sporo się działo, szczególnie interesująca była końcówka turnieju, gdzie najniżej notowany zawodnik walczył o normę IMa!

W ósmej rundzie Teodor Holtman ograł arcymistrza w kompletnie przegranej pozycji!

W ostatniej rundzie Pavel Simacek zmierzył się z Holtmanem. Była to bardzo interesująca partia, ponieważ obaj panowie walczyli o normy!

Simackowi wygrana dawała arcymistrza, Holtmanowi remis dawał mistrza międzynarodowego.

Ostatecznie zwyciężył faworyt z Czech! Tym samym Pavel Simacek wypełnił normę na tytuł arcymistrza!

Turniej zdecydowanie zaliczam do udanych – organizacja była świetna, a dodatkowo udało mi się sporo zyskać na rankingu!

 

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*