Wracamy z medalami!

Co dwa lata organizowane są Akademickie Mistrzostwa Europy w szachach. Tym razem gospodarzem była słoneczna Hiszpania.

Nasza wyprawa rozpoczęła się z Wrocławia, skąd samolotem dostaliśmy się na miejsce. Organizatorzy spisali się całkiem nieźle, ponieważ nasz meldunek w hotelu został załatwiony bardzo szybko, a dodatkowo każdy z nas dostał torbę upominków!

Szybko mogliśmy zacząć cieszyć się takim widokiem z okna:

Rozpoczęcie zawodów było kolejnego dnia i tutaj dała się zauważyć pewnego rodzaju „prowizorka”, ale nie było źle! Każda ekipa otrzymała tabliczkę z nazwą swojego uniwersytetu, a dodatkowo ceremonię uświetniła grupa hiszpańskich tancerzy.

Polskę reprezentowały dwie ekipy – Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania.

Pierwszym turniejem, w którym rywalizowaliśmy były zawody drużynowe w szachach szybkich. Szkoda, że drużyny były dwuosobowe, ponieważ dochodziło do meczów pomiędzy ekipami z tych samych uniwersytetów…

Walka była bardzo zacięta, ale dwóm ekipom z Polski udało się wywalczyć miejsca w pierwszej piątce.

Na szczególną uwagę zasługuje gra Piotra Brodowskiego, który dzięki niestandardowemu stylowi wywalczył sobie miejsce na podium!

I właśnie na zakończenie turnieju szachów szybkich czekała nas ogromna niespodzianka! Organizatorzy nie przewidzieli w regulaminie żadnej punktacji pomocniczej, a na pierwszej desce było aż 4rech zawodników, którzy zdobyli 7,5 punkta.

Nie było dobrego wyjścia, dlatego EUSA zdecydowała się rozdać po dwa brązowe medale 🙂

 

W turnieju szachów kobiecych zabłysnęła reprezentantka AGH – Ola Lach, która zdobyła brązowy medal na swojej szachownicy!

 

 

Oczywiście wyjazd nie kręcił się tylko wokół szachów – skorzystaliśmy z możliwości i dużo czasu spędzaliśmy na plaży, a dziewczynom udało się nawet zorganizować wycieczkę na Gibraltar!

 

Po turnieju szachów szybkich przyszedł czas na turniej blitza – tutaj kolejny raz popisał się zawodnik z bardzo niestandardowym stylem gry – Mirek Lewicki z AGH.

Mirek pokonał między innymi zwycięzcę turnieju, Mistrza Międzynarodowego – Marko Nenezicia z Serbii. Warto zauważyć, że Serb uległ tylko naszemu koledze! 

W grupie kobiet popisała się Klaudia Kulon z UEP-u zdobywając srebrny medal!

Wyniki szachów szybkich mężczyzn:

Wyniki szachów szybkich kobiet:

 

Podczas zakończenia zawodów, nie tylko mieliśmy przyjemność odebrać nagrody, ale także zobaczyć emocjonujące występy!

 

 

W Hiszpanii spędziliśmy czas bardzo przyjemnie, a dodatkowo udało nam się przywieźć do Polski aż cztery medale! Wyjazd uważam za bardzo udany!

AGH:

-brązowy medal – Mirosław Lewicki (szachy szybkie mężczyzn)

-brązowy medal – Aleksandra Lach (szachy szybkie kobiet)

UEP:

-brązowy medal – Piotr Brodowski (szachy szybkie mężczyzn)

-srebrny medal – Klaudia Kulon (szachy błyskawiczne kobiet)

 

W przyszłym roku powalczymy na Akademickich Mistrzostwach Świata w Brazylii!

 

 

 

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*