Kolejny medal w szachach kobiecych!

Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz więcej ważnych imprez szachowych odbywa się w Polsce. W tym roku w Rymanowie-Zdroju odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18-tu. Niestety nie miałem okazji być na miejscu, ale organizacja robi wrażenie.

Coś co bardzo mi się podoba to studio, które powoli staje się standardem przy ważnych imprezach. Przy mikrofonach zasiedli GM Marcin Tazbir oraz GM Bartłomiej Heberla – wszystkie nagrania można znaleźć na stronie organizatora (LINK).

Dodatkowo w czasie trwania zawodów przeprowadzono kilka ciekawych wywiadów! Między innymi z legendarnym trenerem Arturem Jussupowem! LINK

Organizacja to bardzo istotna sprawa, ale jeszcze ważniejszy jest aspekt szachowy. Impreza na tym poziomie stwarza polskim zawodnikom możliwość zbierania doświadczenia w starciu z najlepszymi! W obu sekcjach udało się wystawić aż po pięć drużyn.

Niestety, ale żadnej z drużyn nie udało się zbliżyć do podium, ale najlepsza drużyna „Poland IV” zajęła X lokatę. LINK do wyników.

Całe szczęście, że w sekcji dziewcząt Polki wystąpiły zdecydowanie lepiej!

Duet Kiołbasa&Kubicka w pięknym stylu wywalczyły pierwszą lokatę i teraz mogą się pochwalić złotymi medalami z DMEJ! Warto też zwrócić uwagę na wynik Ani, która przez (prawie) cały turniej wygrywała swoje partie.

Wielkie gratulacje dla obu pań!

 

Link do reszty galerii – LINK

 

Bardzo ładna partia w wykonaniu Bartosza Rudeckiego! W gambicie Evansa zmiażdżył dużo wyżej notowanego przeciwnika!

A na koniec trochę humorystycznie – wydaje się, że wyższe rankingi to wyższy poziom – nic bardziej mylnego 🙂

 

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*