I Międzynarodowy Memoriał Ireny Warakomskiej

W Polsce szachiści rzadko mają okazję brać udział w silnych openach z solidnymi nagrodami. A zawodów dodatkowo dobrze zorganizowanych jest jeszcze mniej…

Tym bardziej cieszy, że na szachowej mapie pojawił się open, gdzie w najwyższej grupie brało udział aż 14-tu arcymistrzów! Na pewno dobrym motywatorem była pula nagród, która wynosiła 50 tysięcy złotych!

Turniej rozegrany został w Suwałkach w przestronnej (i klimatyzowanej!) sali gry. Do dyspozycji uczestników był bufet z kawą i napojami.

Ciekawych innowacji było kilka – pierwsza (i najważniejsza) to serwis turniejowy – chessmanager. Podchodziłem do niego sceptycznie, bo przez 10 lat przyzwyczaiłem się do wyglądu chessarbitra. Jednak kilka dni wystarczyło, aby poznać nowy program, ponieważ jest on bardzo przejrzysty i intuicyjny!

Jak widać – wszystko znajduje się w jednym „pasku”, więc nie ma szans czegoś nie znaleźć. Ciekawym pomysłem jest „Typuj wynik!” – nieskomplikowane rozwiązanie, które bardzo zaktywizowało kibiców do śledzenia przebiegu turnieju!

Pełny ranking najlepszych typerów pod LINKIEM.

Kolejną małą, ale przyjemną innowacją jest system kojarzeń przez SMS, dzięki któremu nie trzeba było siedzieć na stronie i cały czas odświeżać w oczekiwaniu na parowanie 🙂

 

Niestety, ale przed turniejem byłem niezbyt pewny własnej formy. Cały lipiec byłem poza domem – prowadziłem zgrupowanie dla juniorów, a potem działałem na I lidze. W tym czasie niezbyt miałem czas na trening. Jednak kilka dni przed turniejem poświęciłem w pełni na szachy i solidne przygotowanie przyniosło zamierzone efekty!

Jestem całkiem zadowolony nie tylko z wyniku, ale też z partii. Wydaje mi się, że grałem całkiem logiczne szachy i to skutkowało fajnymi pozycjami. Przykłady?

W turnieju przegrałem jedynie z dwoma arcymistrzami, którzy potem zajęli miejsca na podium! Swój występ uważam za bardzo udany 🙂

Pełne wyniki pod LINKIEM.

Bardzo cieszy mnie fakt, że w turnieju padły dwie normy, na tytuły międzynarodowe:

  • IM Arkadiusz Leniart zdobył normę na arcymistrza
  • FM Roman Grib (Białoruś) zdobył normę na mistrza międzynarodowego

 

Podsumowując, turniej był przeprowadzony wzorowo w przyjemnej atmosferze, a dobry wynik szachowy dodatkowo poprawił mi humor! Gratulacje dla organizatorów, oby było więcej takich imprez!

 

 

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*