Szachiści też są pozytywnie zakręceni!

W ostatnią niedzielę miałem przyjemność uczestniczyć w kolejnym szachowym wydarzeniu w Lublinie! W ramach Festynu Ludzi Pozytywnie Zakręconych rozegrana została symultana szachowa z IM Zbigniewem Księskim.

Podczas festynu można było obejrzeć rekonstrukcje czołgów, broni, mundurów – pojawiło się naprawdę mnóstwo pasjonatów!

Cieszy mnie, ze znalazło się też miejsce dla szachów, a w symultanie wzięli udział nie tylko szachiści z krwi i kości, ale także losowi przechodnie!

 

Uwielbiam ten widok, kiedy szachy stają się zajęciem rodzinnym, dla dziecka, rodzica i dziadka!

 

 

Ja także rozegrałem partię w symultanie, a w sumie uczestników było około 30-tu!

 

Moja partia była dosyć ciekawa, obaj popełnialiśmy błędy, ale okazało się, że aktywność nie do końca zrekompensowała materiał (miałem nagrać analizę tej partii, niestety nawał obowiązków na studiach mi nie pozwolił – odłożę to na później :P).

Aby obejrzeć partię kliknij na pierwsze posunięcie (0-0).

Obym miał okazję pisać o kolejnych szachowych wydarzeniach w Lublinie!

 

 

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*