Czeski Open Orlova zdominowany przez obcokrajowców!

Już trzeci rok z rzędu miałem przyjemność uczestniczyć w otwartym turnieju w Orlovej, który rozgrywany jest co roku pod koniec maja. W turnieju zazwyczaj bierze udział wielu Polaków, ponieważ do granicy polsko-czeskiej jest bardzo blisko.

Jednak organizatorzy na pewno nie spodziewali się, że w tym roku na podium nie stanie żaden Czech!

Walka była bardzo zażarta, a w ostatniej rundzie na pierwszych jedenastu szachownicach padły wyniki rezultatywne – szczególnie wzrok przyciągała partia na pierwszej szachownicy – pomiędzy Marcinem Molendą, a Alexeyem Kislinskym (CZE), która zdecydowała o pierwszym miejscu w turnieju.

Chętnych zapraszam do obejrzenia partii pod LINKIEM.

Co do mojego wyniku – muszę przyznać, że zacząłem wątpić w swoje siły, bo od dwóch lat nie mogłem przebić progu 2200 – raz mi brakowało 6 oczek, a raz nawet 5. Jednak tym razem dałem z siebie wszystko i udało mi się zrobić 6,5pkt z 9, co dało mi trzecie miejsce i zysk na rankingu +43 oczka 🙂

Pełne wyniki pod LINKIEM.

Przy turnieju klasycznym został rozegrany turniej blitza, gdzie również udało mi się zająć trzecie miejsce!

Koszulka z Olimpiady i od razu 43 oczka na plusie 🙂

Niestety podobno jest to ostatnia edycja tego turnieju. Jeżeli jednak turniej się odbędzie to szczerze polecam!

Autor Dawid Czerw

Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*