Czeski Open Orlova zdominowany przez obcokrajowców!

Już trzeci rok z rzędu miałem przyjemność uczestniczyć w otwartym turnieju w Orlovej, który rozgrywany jest co roku pod koniec maja. W turnieju zazwyczaj bierze udział wielu Polaków, ponieważ do granicy polsko-czeskiej jest bardzo blisko.

Jednak organizatorzy na pewno nie spodziewali się, że w tym roku na podium nie stanie żaden Czech!

Walka była bardzo zażarta, a w ostatniej rundzie na pierwszych jedenastu szachownicach padły wyniki rezultatywne – szczególnie wzrok przyciągała partia na pierwszej szachownicy – pomiędzy Marcinem Molendą, a Alexeyem Kislinskym (CZE), która zdecydowała o pierwszym miejscu w turnieju.

Chętnych zapraszam do obejrzenia partii pod LINKIEM.

Co do mojego wyniku – muszę przyznać, że zacząłem wątpić w swoje siły, bo od dwóch lat nie mogłem przebić progu 2200 – raz mi brakowało 6 oczek, a raz nawet 5. Jednak tym razem dałem z siebie wszystko i udało mi się zrobić 6,5pkt z 9, co dało mi trzecie miejsce i zysk na rankingu +43 oczka 🙂

Pełne wyniki pod LINKIEM.

Przy turnieju klasycznym został rozegrany turniej blitza, gdzie również udało mi się zająć trzecie miejsce!

Koszulka z Olimpiady i od razu 43 oczka na plusie 🙂

Niestety podobno jest to ostatnia edycja tego turnieju. Jeżeli jednak turniej się odbędzie to szczerze polecam!

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*