I Otwarty Turniej Szachowy w Uzdowie

 

Turniej rozpoczął się od potwierdzania udziału przez startujących zawodników pomiędzy godzinami 09.00 – 10.00. Następnie o godzinie 10.30 nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju przez Panią Krystynę ROMAN, sołtys wsi Uzdowo, jednocześnie przewodniczącą Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Uzdowo i przez Pana Jacka SZCZEPANIAKA, dyrektora Szkoły Podstawowej w Uzdowie.

Następnie przemawiał Pan Mirosław ORŁOWSKI, Prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Szachowego oraz Pan Marek KOZŁOWSKI przedstawiciel Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Na koniec w imieniu wszystkich samorządowców
i sponsorów zabrał głos Pan Grzegorz MROWIŃSKI, burmistrz miasta Działdowa.
Po krótkim instruktażu przez sędziego głównego zawodów Pana Andrzeja GULĘ, Pani Sołtys i Pan Dyrektor dokonali uroczystego otwarcia zmagań szachowych. Konferansjerem całej uroczystości była mama trojga szachistów Pani Izabela KRAŚNIEWSKA.

W trakcie zawodów zawodnicy i goście mogli zapoznać się z historią i tradycjami szkoły, Uzdowa, a także całego Powiatu Działdowskiego oraz Województwa Warmińsko – Mazurskiego za sprawą przygotowanych tablic poglądowych przez uczniów i nauczycieli szkoły oraz Panią Ewę KIECZMERSKĄ ze świetlicy wiejskiej w Uzdowie.

Ponadto została zorganizowana bardzo bogato wyposażona kawiarenka, w której wszyscy mogli skosztować wyrobów regionalnych w postaci domowych pierogów, bigosu oraz różnego rodzaju ciast i owoców. Obsługę zapewniły mieszkanki Uzdowa w regionalnych strojach oraz harcerze z Ruszkowa. Miejsce to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Po zakończeniu dziewiątej rundy, około godziny 17.15 rozpoczęło się uroczyste zakończenie przedmiotowego Grand Prix. Najpierw wręczono upominki Pani Sołtys Krystynie ROMAN i Panu Dyrektorowi Jackowi SZCZAPANIAKOWI za serce dla ludzi, za bezinteresowną działalność na niwie szkolnej i sołeckiej. Później z okazji 65 urodzin wyróżniono mistrza międzynarodowego Zbigniewa SZYMCZAKA z Działdowa, mistrza Polski z 1983 roku trenera arcymistrzów, mistrzów, oraz juniorów, za ogromny wkład w rozwój szachów.

Następnie nastąpiły przemówienia końcowe organizatorów, prezesa Mirosława ORŁOWSKIEGO, przedstawiciela kuratorium Pana Marka KOZŁOWSKIEGO oraz przedstawiciela sponsora strategicznego Pani Anny MAJEWSKIEJ.

Kolejnym elementem było wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach szachowych przed zaproszonych przedstawicieli sponsorów oraz władz samorządowych.

Na zakończenie zrobiono grupowe zdjęcie wszystkich uczestników zawodów i nastąpiło uroczyste zamknięcie przedmiotowego grand prix przez Panią Krystynę ROMAN, sołtys wsi Uzdowo i Pana Jacka SZCZEPANIAKA dyrektora szkoły w Uzdowie.

Od ekipy infoszach: 

Bardzo dziękujemy organizatorom za przesłanie relacji z zawodów, oraz całej lokalnej społeczności za stworzenie tak pięknego wydarzenia! Oby było więcej takich inicjatyw! 

Wyniki – LINK

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

2 Komentarze

  1. Była to pierwsza tak wspaniale zorganizowana impreza szachowa . Zarówno atmosfera jak i turniej szachowy były na najwyższym światowym poziomie.organizatorzy ze szczegółami opracowali przebiek turnieju zadbali o wszelkie wygody i stworzyli niepowtarzalny klimat serdeczności i rodzinnej wręcz atmosfery. Wszędzie widać było zaangażowanie miejscowej ludności a wypieki i dania naszych pań smakowały przepysznie .gratulacje dla ciebie Piotrze

  2. Piotr jestem pod wrażeniem tej wspaniałej sprawy jaką był turniej szachowy gratuluję pomysłu i wykonania oraz zaangażowania tyłu instytucji i organizacji i miejscowej ludności tak trzymaj brawo brawo brawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*