Darmowe lekcje szachów!

Cześć! Tak jak pewnie przeczytałeś w naszym TOP10 stycznia (LINK) – nasz serwis stale się rozwija. Od samego początku zależało nam na szkoleniu młodych szachistów – dlatego rozpoczynamy kolejny projekt!

Raz/dwa razy w tygodniu na naszym kanale na YT będą pojawiały się filmy poruszające różne aspekty szachów!

Zapraszam do oglądania i komentowania – wszystkie propozycje tematów kolejnych nagrań zostaną uwzględnione!

Autor Dawid Czerw

Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

2 Komentarze

  1. Cześć, Bardzo interesująca inicjatywa. Tematyka również bardzo ciekawa. Lecz pojawiają się pewne nieścisłości w analizie. (ok.5:37) Przeciwnik mógł odbić wieżą, a nawet powinien, bijąc Gh6 oddajesz dobrego gońca (przynajmniej z perspektywami) za słabego skoczka plus rozdwajasz pionki. A po wzięciu pionka na h6 wieżą, dostajesz Hg5 I pojawiają się kłopoty, grozi Hc1+ i H:b2, z wygranej pozycji robi się ciężka do utrzymania. (ok.9:30) Miałeś plan dać skoczka na g5 co oczywiście wygrywa (bardzo dobry ruch), ale szybciej wygrywało Wd7 (taktyczka :)). Co nie zmienia faktu, że analiza była fantastyczna. Gratulację!
    Maciej Kołoczek

  2. Rzeczywiście mogą pojawić się nieścisłości, ponieważ nigdy nie sprawdzałem tej partii z silnikiem. Rzeczywiście na h6 brać nie można. Co nie zmienia faktu, że partia świetnie ilustruje sposób ataku na króla w centrum.

    Dzięki za uważne oglądanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*