Darmowe lekcje szachów!

Cześć! Tak jak pewnie przeczytałeś w naszym TOP10 stycznia (LINK) – nasz serwis stale się rozwija. Od samego początku zależało nam na szkoleniu młodych szachistów – dlatego rozpoczynamy kolejny projekt!

Raz/dwa razy w tygodniu na naszym kanale na YT będą pojawiały się filmy poruszające różne aspekty szachów!

Zapraszam do oglądania i komentowania – wszystkie propozycje tematów kolejnych nagrań zostaną uwzględnione!

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

2 Komentarze

  1. Cześć, Bardzo interesująca inicjatywa. Tematyka również bardzo ciekawa. Lecz pojawiają się pewne nieścisłości w analizie. (ok.5:37) Przeciwnik mógł odbić wieżą, a nawet powinien, bijąc Gh6 oddajesz dobrego gońca (przynajmniej z perspektywami) za słabego skoczka plus rozdwajasz pionki. A po wzięciu pionka na h6 wieżą, dostajesz Hg5 I pojawiają się kłopoty, grozi Hc1+ i H:b2, z wygranej pozycji robi się ciężka do utrzymania. (ok.9:30) Miałeś plan dać skoczka na g5 co oczywiście wygrywa (bardzo dobry ruch), ale szybciej wygrywało Wd7 (taktyczka :)). Co nie zmienia faktu, że analiza była fantastyczna. Gratulację!
    Maciej Kołoczek

  2. Rzeczywiście mogą pojawić się nieścisłości, ponieważ nigdy nie sprawdzałem tej partii z silnikiem. Rzeczywiście na h6 brać nie można. Co nie zmienia faktu, że partia świetnie ilustruje sposób ataku na króla w centrum.

    Dzięki za uważne oglądanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*