Wszystko, co powinieneś wiedzieć o meczu Carlsen vs. Karjakin

Sergey Karjakin (po lewej) i Magnus Carlsen (po prawej) w roku 2006!

Już mniej niż tydzień dzieli nas od najważniejszego wydarzenia w szachowym świecie – Meczu o Mistrzostwo Świata pomiędzy Magnusem Carlsenem i Sergiejem Karjakinem!

Czy moglibyśmy pominąć takie wydarzenie? Zdecydowanie nie!

Chcesz mieć dostęp do najświeższych informacji? I to w języku polskim? Już teraz wejdź na naszą stronę i dodaj ją do polubionych! Dzięki temu będziesz „na bieżąco” ze wszystkimi wydarzeniami!

Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o meczu to pozwól, że przedstawię Ci kilka najważniejszych faktów.

Mistrzostwo Świata

Mecz o Mistrzostwo Świata w Szachach 2016 zostanie rozegrany w dniach 11-30 listopada. Obrońcą tytułu będzie Magnus Carlsen (25 l.), z którym zmierzy się Sergiej Karjakin (26 l.).

Co jest w tym meczu niezwykłego? Pierwszy raz w historii walczyć będą dwaj szachiści wywodzący się z ery komputerów!

Mecz składa się z dwunastu partii, aby wygrać, któryś z zawodników musi zdobyć przynajmniej 6.5 punkta (w razie wyniku 6:6 odbędzie się dogrywka).

Karjakin po Turnieju Pretendentów

W tych zmaganiach Karjakin zdobył 8.5 pkt./14, przegrywając tylko jedną partię! Warte zauważenia jest to, że z trzech ostatnich rund udało mu się zdobyć 2 punkty. Czy świadczy to o świetnej kondycji zawodnika? Zdecydowanie tak! Czy w końcówce meczu o MŚ wystarczy mu sił? Tego dowiemy się już niedługo!

twitter

Krótko mówiąc – Karjakinowi ze szczęścia aż brakuje słów! Nie ma się co dziwić, nie każdy szachista dostępuje zaszczytu zmierzenia się z Mistrzem Świata!

Jak długo Carlsen i Karjakin rywalizują?

Pierwszą partię (tempem klasycznym) rozegrali w Grupie B znanego turnieju w Wijk aan Zee. Po ciekawej walce gra zakończyła się remisem po 40-tu posunięciach.

mlodzi

Następne cztery partie też zakończyły się remisem, dopiero pięć lat po ich pierwszym spotkaniu Carlsenowi udało się wygrać partię i przełamać remisową passę.

Ale już dwa lata później Karjakin odegrał się wygrywając, znowu w Wijk aan Zee!

Już nie możecie się doczekać ich pierwszej partii w meczu? Ja też!

Kto jest faworytem?

Odpowiedź jasno przedstawił Stanisław Praczukowski w swoim wpisie (LINK). Ja jednak kibicuję Karjakinowi! Jego zwycięstwo dużo by namieszało w szachowym świecie!

Podyskutujmy

Jakie są Wasze przemyślenia na temat meczu? Kto wygra? Śmiało komentujcie pod tym wpisem!

Autor Dawid Czerw

Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*