Wszystko, co powinieneś wiedzieć o meczu Carlsen vs. Karjakin

Sergey Karjakin (po lewej) i Magnus Carlsen (po prawej) w roku 2006!

Już mniej niż tydzień dzieli nas od najważniejszego wydarzenia w szachowym świecie – Meczu o Mistrzostwo Świata pomiędzy Magnusem Carlsenem i Sergiejem Karjakinem!

Czy moglibyśmy pominąć takie wydarzenie? Zdecydowanie nie!

Chcesz mieć dostęp do najświeższych informacji? I to w języku polskim? Już teraz wejdź na naszą stronę i dodaj ją do polubionych! Dzięki temu będziesz „na bieżąco” ze wszystkimi wydarzeniami!

Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o meczu to pozwól, że przedstawię Ci kilka najważniejszych faktów.

Mistrzostwo Świata

Mecz o Mistrzostwo Świata w Szachach 2016 zostanie rozegrany w dniach 11-30 listopada. Obrońcą tytułu będzie Magnus Carlsen (25 l.), z którym zmierzy się Sergiej Karjakin (26 l.).

Co jest w tym meczu niezwykłego? Pierwszy raz w historii walczyć będą dwaj szachiści wywodzący się z ery komputerów!

Mecz składa się z dwunastu partii, aby wygrać, któryś z zawodników musi zdobyć przynajmniej 6.5 punkta (w razie wyniku 6:6 odbędzie się dogrywka).

Karjakin po Turnieju Pretendentów

W tych zmaganiach Karjakin zdobył 8.5 pkt./14, przegrywając tylko jedną partię! Warte zauważenia jest to, że z trzech ostatnich rund udało mu się zdobyć 2 punkty. Czy świadczy to o świetnej kondycji zawodnika? Zdecydowanie tak! Czy w końcówce meczu o MŚ wystarczy mu sił? Tego dowiemy się już niedługo!

twitter

Krótko mówiąc – Karjakinowi ze szczęścia aż brakuje słów! Nie ma się co dziwić, nie każdy szachista dostępuje zaszczytu zmierzenia się z Mistrzem Świata!

Jak długo Carlsen i Karjakin rywalizują?

Pierwszą partię (tempem klasycznym) rozegrali w Grupie B znanego turnieju w Wijk aan Zee. Po ciekawej walce gra zakończyła się remisem po 40-tu posunięciach.

mlodzi

Następne cztery partie też zakończyły się remisem, dopiero pięć lat po ich pierwszym spotkaniu Carlsenowi udało się wygrać partię i przełamać remisową passę.

Ale już dwa lata później Karjakin odegrał się wygrywając, znowu w Wijk aan Zee!

Już nie możecie się doczekać ich pierwszej partii w meczu? Ja też!

Kto jest faworytem?

Odpowiedź jasno przedstawił Stanisław Praczukowski w swoim wpisie (LINK). Ja jednak kibicuję Karjakinowi! Jego zwycięstwo dużo by namieszało w szachowym świecie!

Podyskutujmy

Jakie są Wasze przemyślenia na temat meczu? Kto wygra? Śmiało komentujcie pod tym wpisem!

O Dawid Czerw 56 artykułów
Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham robić, dlatego kariera instruktora oraz zawodnika to był dla mnie jedyny słuszny wybór! Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności trenera oraz zawodnika nadal będą się rozwijać i doskonalić dzięki czemu moje artykuły będą dla Ciebie coraz ciekawszym źródłem wiedzy! Poniżej masz przyciski, które przeniosę Cię do innych miejsc, w których się udzielam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*