XXVI MFSz im. Józefa Dominika, Dobczyce 2018 – podsumowanie

W tegorocznym lipcowym święcie szachów w Dobczycach rozegrano 8 turniejów, w których wzięło udział 258 uczestników. Łączna pula nagród wyniosła 17 000 zł. Pierwszy raz z turnieju była prowadzona transmisja na żywo, partie z turnieju A

Turniej A dla zawodników z rankingiem ELO lub PZSzach powyżej 1900.

najlepsi w turnieju A:
  1. Mieszko Miś
  2. Krzysztof Szczurek
  3. Ryszard Kasperek

najlepsza zawodniczka – Joanna Furtak

najlepszy zawodnik do 2000 – Jan Golenia

Turniej B dla zawodników z rankingiem ELO lub PZSzach mniejszym bądź równym 1900.

najlepsi w turnieju B:
  1. Artur Jagła
  2. Dariusz Dziewoński
  3. Marek Sukiennik

najlepsza zawodnicza – Lena Mróz

najlepszy zawodnik do 1600 – Hubert Szlósarczyk

Hubert był najlepszym zawodnikiem z Dobczyc w grupie B

 

partia weteranów Festiwalu: Bogusław Czernicki – Jakub Marszałek

Turniej C (Otwarte mistrzostwa Dobczyc amatorów) dla zawodników z rankingiem PZSzach mniejszym bądź równym 1600

najlepsi w turnieju C:
  1. Andrzej Płoskonka
  2. Paweł Zajma
  3. Jakub Żmuda

najlepsza zawodniczka – Elżbieta Duda

Turniej D dla zawodników urodzonych w roku 2005 i młdoszych, zgłoszony do oceny rankingowej FIDE.

najlepsi w turnieju D:
  1. Milena Ślusarczyk
  2. Zuzanna Matusik
  3. Flavio Rotunno
najlepsi zawodnicy z Dobczyc w turnieju D: Hubert Spytek i Natalia Górnisiewicz

Turniej E (Otwarte mistrzostwa Dobczyc przedszkolaków) dla zawodników urodzonych w roku 2011 i młodszych

turniej przedszkolaków:
  1. Jakub Lewek
  2. Krystian Kabaja
  3. Adam Nowakowski

najlepsza zawodniczka – Magdalena Łapczyńska

Turniej “dwójek i rodzin” im. E. Miki

turniej dwójek – Zamek w Dobczycach
  1. Korona (Hubert Popiołek, Łukasz Kumor)
  2. Uczniowie Patriarchy (Jerzy Kyć, Piotr Widła)
  3. Ogiery (Daniel Gumuła, Paweł Kołosowski)
najlepsza rodzina – Józef i Piotr Wąsik
sędziowie Festiwalu: Bartosz Ślęczka i Władysław Kowalewski strzegą zamku

Turniej szachów szybkich

najlepsi w turnieju szachów szybkich:

1.Piotr Siedliński

2. Tadeusz Kowalczyk

ostatnia przegrana partia przesądziła o 2 miejscu

3. Natalia Pluta

najlepsi juniorzy

Turniej blitza

najlepsi w turnieju blitza:
  1. Damian Bednarczyk
zwycięzca turnieju blitza

2. Grzegorz Słabek

3. Joanna Guzik

uczestnicy turnieju blitza w gościnnych Raciechowicach

Tradycyjną symultanę rozegrał w tym roku mistrz świata w szachach korespondencyjnych Fischera Fabian Stanach

symultana

W tym roku odwiedziły nas zorganizowane grupy z Tomaszowa Lubelskiego, Pilzna i Jaworzna.

Zespół sędziowski stanowili: Kamil Baryczka, Bartosz Ślęczka, Władysław Kowalewski, Stanisław Świerczyński i Damian Obrzud. Dyrektorem turnieju był Krzysztof Filutowski, gospodarzem dyrektor MGOKiS – Andrzej Topa, za transmisję partii odpowiadał Wiesław Pawłowski, za relację fotograficzną zespół “Szachy w Dobczycach” Iwona i Mariusz Nowakowscy oraz Dobczycki Portal Informacyjny.

Już teraz zapraszamy na Festiwal w przyszłym roku

Comments

comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*