Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 zakończone.

19.03.2017 r. zakończyły się w Ustroniu Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. Grano w czterech grupach, na dystansie dziewięciu rund.

Za zajęcie miejsc 1-3 uczestnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody finansowe.

Dziewczęta do lat 16

Nagrodzone zawodniczki.

Wśród 36 zawodniczek najlepsza była Joanna Kaczmarska, która wyprzedziła dzięki lepszej punktacji pomocniczej Honoratę Kucharską. Na trzecim miejscu z bardzo wysokim przyrostem rankingu  (136 „oczek” elo) uplasowała się Maria Krzywnicka.

Szczegółowe wyniki

Chłopcy do lat 16

Najlepsi zawodnicy w grupie do lat 16.

Była to najliczniejsza z grup – wystąpiło 40 zawodników. Trzech zawodników uzyskało 6,5 pkt, a o końcowym zwycięstwie również zadecydowała punktacja pomocnicza. Pierwsze miejsce zajął Szymon Gumularz. Drugi był Jakub Kosakowski, a trzeci Kosma Pacan-Milej, który w ostatniej rundzie ograł Jakuba.

Szczegółowe wyniki.

Dziewczęta do lat 18

Najlepsze zawodniczki w grupie do lat 18.

Wśród 34 zawodniczek zdecydowanie wygrała Oliwia Kiołbasa, która wyprzedziła drugą Julię Antolak o cały punkt. Trzecie miejsce zajęła rozstawiona w tym turnieju z pierwszym numerem Anna Kubicka.

Chłopcy do lat 18

Najlepsi zawodnicy w najstarszej grupie juniorskiej.

W tej grupie wystąpiło 32 zawodników. Dzięki zwycięstwu w ostatniej rundzie pierwsze miejsce zajął Igor Janik. Pół punktu mniej miał Kamil Nowak, który nie przegrał w tym turnieju żadnej partii i pokonał m.in. Igora. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Kacper Grela.

W trakcie trwania mistrzostw rozegrany został też turniej błyskawiczny. Zagrało w nim 14 osób, a zwyciężył Aleksander Kraiński.

Aleksander Kuś w partii z zwycięzcą turnieju błyskawicznego – Aleksandrem Kraińskim.

W dniach 15-17.03.2017 r. trenerzy, instruktorzy i opiekunowie mogli wziąć udział w wykładach prowadzony przez: mm Marka Matlaka (starszy trener fide), GM Marcina Tazbira (instruktor), mm Jacka Bielczyka (trener I klasy).